Ronaldo mesterhármasával előnyben a Real Madrid
Cristiano Ronaldo újra megállíthatatlan volt.

A 6. percben Isco és Carjaval játszott össze, majd utóbbi lőtt, de Oblak védeni tudta a lövését, majd Benzema ismétlését is.

A 10. percben Ramos beadásának a pillanatában Ronaldo lesen volt, a labda nem jutott el hozzá, az újabb beadás már nem találta lesen és befejelte a labdát az Atleti kapujába. Atkinson  játékvezető a gólt megadta. 1-0

A 17. percben egyenlíthetett volna az Atletico, de Navas óriásit mentett Gameiro elől.

A 24. percben Modric vállalkozott lövésre, de a labda a kapu mellett hagyta el a játékteret.

A fordulást követően éledezett a vendég csapat, aminek eredményeként Carrasco került helyzetbe, és lőtt kapura.

A 67. percben Kroos ugratta ki Benzemát, aki csúnyán fölé rúgta.

A 74. percben Cristiano Ronaldo kapott egy remek labdát Benzemától, majd egy pattanás után a kapuba vágta a labdát 15 méterről. Oblaknak esélye sem volt. 2-0

Ezt követően a kontrákra épített a Real, aminek meg is lett az eredménye. Lucas Vazquez adta be a labdát Ronaldónak, aki nyolc méterről bepasszolta Oblak mellett a kapuba. 3-0

Győzelmével a Real Madrid magabiztos előnyt szerzett a jövőhét szerdai visszavágóra, amit a Vicente Calderónban fognak megrendezni.