U21-es EB: A belgákat verve Lengyelország nyerte a nyitómeccset
uefa.com
Gólgazdag mérkőzésen nyertek a lengyelek.

Olaszország ad otthont a következő két hétben az U21-es Európa-bajnokságnak, amelyről néhány érdekességet az alábbi cikkünkben olvashattok.

Foden, Kean, Jovic és a többiek: Akik miatt érdemes lehet nézni az U21-es Eb-t

Ma kora esti el is startolt a torna, mindjárt egy gólgazdag mérkőzéssel, amelyen Lengyelország és Belgium játszotta a nyitómeccset.

A találkozó első gólját a belgák szerezték, amikor a 16. percben Mbenza centerezését Leya pörgette a kapuba. 0-1

A 26. percben azonban mintegy 24 méterről Zurkowski találatával egalizáltak a lengyelek. 1-1

Sőt, a fordulást követően az 52. minutumban egy szöglet után Bielik fejesből volt eredményes. 2-1

A 79. percben pedig eldőlt a meccs, amikor Szymanski az ötös bal oldali sakáról lőtt a léc alá. 3-1

A belgák erejéből még egy találatra futotta a 84. percben, ekkor egy szögletet követően Cools bólintott a kapu jobb oldalába. 3-2

Lengyelország végül 3-2-re nyert, és komoly lépést tett a csoportból való továbbjutás felé, hiszen ebben a kvartettben van még Olaszország és Spanyolország is, akik vasárnap este mérkőznek meg egymással.