A Lyon magabiztosan nyerte a Női Bajnokok Ligája budapesti döntőjét
mti.hu
Nem született meglepetés a Groupama Arénában.

Szombaton kora este rendezték meg a magyar fővárosban a Lyon – Barcelona női BL-döntőt.

Kiváló idő és telt ház várta a csapatokat a Ferencváros stadionjában, amelyen az volt a kérdés, hogy a Lyon zsinórban negyedszer vagy a Barca története során először meg tudja-e szerezni az európai elsőséget.

Lyon Barcelona női BL

Nos, nagyon gyorsan választ kaphattunk a legfontosabb kérdésekre, ugyanis már az 5. percben vezetett a Lyon: jobbról adtak be középre a franciák, ahol a magyar származású Marozsán Dzsenifer érkezett és 6 méterről bökött a hálóba a kapus mellett. 1-0

A 14. percben megduplázta az előnyt a Lyon: ismét jobbról jött be a labda, a kapu előtt Ada Hegerberg átvette és 8 méterről talált be a kapu jobb oldalába. 2-0

A 19. minutumban pedig eldőlni látszott minden, amikor ezúttal balról érkezett a lapos beadás, a 11-es pont magasságában ismét Ada Hegerberg érkezett és megint a kapu jobb oldalába lőtt. 3-0

A 30. percben pedig minden eldőlt: jobbról adtak be a franciák, az ötösön érkezett ismét Ada Hederberg és a rosszul kimozduló kapus mellett lőtt az üres kapuba. Mesterhármas! 4-0

A fordulást követően sem változott sokat a játék képe, bár a Barca minden-mindegy alapon bátrabban támadott.

Ennek ellenére az 52. percben Le Sommer nagy helyzetben nem célzott pontosan a Lyon részéről.

A 74. perben Losada révén szépíthettek volna a katalánok, de a támadó a kimozduló kapus mellett szépségdíjas találatot szeretett volna lőni, emelése azonban fölé ment.

A 89. minutumban azonban megvolt a Barcelona találata, amikor Oshoala 10 méterről lőtt laposan a hálóba. 4-1

A vége azonban magabiztos francia siker lett: a Lyon 4-1-es győzelmével zsinórban 4. alkalommal lett a Bajnokok Ligája győztese!

Marozsán Dzsenifer pedig mai sikerével negyedszer lett BL-győztes!