Női VB: Hollandia legyőzte Svédországot és VB-döntőbe jutott
Jackie Groenen Netherlands Sweden Women's World Cup 2019
Robert Cianflone
Hollandia lesz az Egyesült Államok ellenfele a fináléban.

Szerdán este Svédország és Hollandia csapott össze egymással a női világbajnokság második elődöntőjében.

Az már ismert volt, hogy a világbajnok USA lesz a mai győztes ellenfele, miután tegnap az amerikaiak az angolokat verve jutottak a fináléba.

Nem mondható, hogy lerágtuk volna a körmünket a meccs első félidejében, sőt, annyira nem történt semmi, hogy egy-egy kapura lövési kísérleten kívül mást nem is tudtunk feljegyezni.

A 37. percben aztán a játékrész legizgalmasabb jelenetére került sor, amikor egy szöglet utáni lecsorgót Lina Hurtig szúrt estében hat méterről kapura, de Van Veenendaal lábbal védeni tudott.

Az első félidő a számok tükrében is teljesen kiegyensúlyozott volt, hiszen a hollandok 52, a svédek pedig 48%-ban birtokolták a játékszert.

Netherlands Sweden World Cup

A fordulást követően sem sokat változott a játék képe, azonban az 56. percben Fischer eresztett meg egy lövést, amelyet Van Veenendaal ujjheggyel a kapufára tolt.

Aztán a 64. minutumban a túloldalon is egy kapusbravúr, amikor Miedema bólintását Lindahl tolta pazarul a keresztlécre.

A hátralévő időben sem találtak be a csapatok, jöhetett a ráadás!

A 99. percben aztán vezettek a hollandok: mintegy 17 méterről eresztett meg egy löketet Groenen, amely a jobb alsóban kötött ki. 1-0

A továbbiakban nem változott az eredmény: Hollandia 1-0-ra nyert Svédország ellen és az USA-val küzd meg a döntőben vasárnap este.