Gyönyörű gólokkal simán nyert a Manchester United
2018-01-16 Martial Manchester United
Mourinhóéknak nem okozott gondot a Stoke City.

Az angol bajnokság 23. fordulójának zárómeccsén a Manchester United mostoha körülmények közt, szakadó esőben a Stoke City együttesét fogadta hétfő este. Az edzőváltáson átesett vendégek nem sokban reménykedhettek a találkozó előtt, a csúszós pálya akár nekik is kedvezhetett volna.

A meccs előtt derült ki, hogy Henrikh Mhitarjan nincs a keretben, amely arra utalhat, hogy Jose Mourinho lemondott az örmény játékosról, akinek a sorsa - az érkező Alexis Sanchez miatt - akár el is dőlhet a napokban.

A 9. percben már vezetett is a hazai csapat, amikor Valencia kapta meg a labdát a jobb oldalon, betolta középre és mintegy tizenhat méterről ballal gyönyörűen lőtte ki a Stoke kapujának jobb oldalát. 1-0

Antonio Valencia Manchester United

A 22. percben majdnem meglepte a Stoke a Unitedet, amikor Shaqiri passza után Ireland maradt egyedül, de a kapuval szemben leadott lövése elsuhant a jobb kapufa mellett.

Elemzés: Így vetett véget a Liverpool a Man City nagy sorozatának

Majd pár percre rá De Gea rossz kijövetele után Crouch fejeséből Choupo-Moting került ziccerbe, de az üres kapura leadott lökete egy United játékos hátáról szögletre ment.

Azonban a 38. percben már kettővel ment az MU: egy labdaszerzést követően Pogba a tizenhatos vonalánál egyedül maradt Anthony Martial elé tálalt, aki pedig a gurulóból hatalmas gólt lőtt a Stoke kapujának bal felső sarkába. 2-0

Anthony Martial Manchester United

Az első félidő vége előtt Shaqiri került komoly helyzetbe, de a svájci középről leadott lövését De Gea védeni tudta.

A fordulást követően negyedóra telt el, amikor egy bal oldali beadás Martialt találta egyedül a Stoke kapuja előtt, de a francia próbálkozását védte a vendégek kapusa.

Két perccel később egy szép kontra végén Lingard hozta ziccerbe Matát a vendég tizenhatos bal oldalán, de a spanyol kevéssel a kapu mellé tekert bal lábbal.

A 72. percben pedig el is dőlt végérvényesen a találkozó: Romelu Lukaku a Martialtól kapott labdával fordult a kapura, eltolta védői mellett, majd kilőtte a vendégek kapujának jobb oldalát. 3-0

Lukaku Lingard

A United 3-0-s győzelmével kicsit, egészen pontosan három ponttal közelebb került a Man City-hez, de a tabella első helye és a második hely közt továbbra is 12 pont a különbség. A Stoke pedig továbbra is a kieső, 18. helyen a bajnokságban.