A Manchester United kiütéssel nyerte a Chelsea elleni rangadót
19:25 CEST 2019. 08. 11.
Manchester United Martial Lingard Rashford
Hazai pályán győztek a Vörös Ördögök.

Vasárnap délután került sor a Premier League 2019/20-as idényének első igazi derbijére, amelyen a Manchester United és a Chelsea csapott össze egymással.

Elég sűrű bő első negyedórát produkáltak a felek, hiszen előbb a londoniak részéről Abraham találta el a kapufát.

A 17. percben aztán bünetetőt kaptak a hazaiak, amikor Zouma a tizenhatoson belül buktatta Rashfordot. A tizenegyeshez a sértett állt oda, és Rashford védhetetlenül bombázott a jobb felső sarokba. 1-0

A gól megfogta az addig aktívabb londoniakat, azonban a 39. minutumban az ötös bal sarkáról tüzelt Barkley, De Gea viszont lábbal nagyot védett.

Egy perccel később ugyanerről a helyről Emerson lőtt, de próbálkozása csak a United kapujának keresztlécén csattant.

A fordulást követően ismét Emerson villant az 56. percben, de nagy löketét De Gea ki tudta öklözni.

A 65. percben azonban már kettővel mentek a haziak: Pereira adott be a jobb oldalról, középen Martial érkezett és 4 méterről estében lőtt a hálóba. 2-0

Aztán szinte a középkezdés után eldőlt a három pont sorsa, amkior Pogba ugratta ki pazarul a leshatáron Rashfordot, aki köszönte és mintegy 16 méterről keményen lőtt a kapus mellett a bal alsóba. 3-0

A 81. minutumban kiütéses lett az eredmény: a United lekontrázta a Chelsea-t, Pogba ismét pazarul tálalt csapattársa elé, a frissen becserélt új igazolás, Daniel James pedig egy védőt érintve lőtt a kapuba. 4-0

A hátralévő időben az eredmény már nem változott: a Manchester United magabiztosan nyert 4-0-ra, amellyel Solksjaer együttese alaposan elrontotta Frank Lampard bajnoki debütálását.