David Silva pazar góljával kiizzadta a City a három pontot
Megszenvedett a listavezető a Kalapácsosok ellen.

A Premier League 15. fordulójának zárómeccsén a Manchester City a kiesés elől menekülő West Ham alakulatát fogadta.

Kötelező hazai győzelemnek számított a kezdés előtt az összecsapás, de mint tudjuk, a kötelező sikerek a legnehezebbek.

A közhelyek pedig azért közhelyek, mert van bennük igazság, ugyanis az első félidő vége előtt Angelo Obinze Ogbonna egy jobb oldali beadást csúsztatott szépen a City kapujába, amivel vezetett a West Ham. 0-1

A fordulás után negyedóra sem telt el, amikor egy szép támadás végén Gabriel Jesus laposan passzolt középre, a vendégek védőinek szorításában Otamendi piszkált bele a labdába, ami kikötött a West Ham kapujában. 1-1

Óriási fölényben játszott a City a hátralévő időben, foggal-körömmel védekezett a vendég együttes, de a hosszú tili-toli végén De Bruyne filléres passza a védők mögé bemozduló David Silvát találta meg, a spanyol pedig elvetődve, akrobatikus mozdulattal lőtt a kapu bal oldalába. 2-1

Megszenvedett Guardiola együttese a három pontért, amellyel újra 8 pont az előnyük a második Manchester United előtt, akikkel a jövő héten városi derbit játszanak. A West Ham pedig az utolsó előtti, 19. helyen a PL-ben.