Győzelmével az FA Kupa-döntőjébe jutott a Manchester City
Hazai pályán jártak sikerrel Guardioláék.

Az olasz, német és spanyol derbik árnyékában megbújva került sor az angol FA-Kupa egyik elődöntőjére, amelyen a Manchester City a Brightont fogadta.

Országos egyesnek tűnt a kezdés előtt a párharc, csalódniuk nem is kellett a City szurkolóknak, hiszen végül nyertek, de igencsak szűken.

Pedig úgy tűnt, hogy a mérkőzésből gálameccs lehet, hiszen már a 4. percben vezetett Guardiola együttese, amikor De Bruyne adott be jobbról, az ötösön pedig bevetődve Gabriel Jesus érkezett és fejelt a kapuba. 1-0

Aztán sokáig semmi, pedig a meccs egészében elképesztő labdabirtoklási fölényben játszottak a hazaiak: mintegy 70%-ban volt náluk a labda.

Ezúttal azonban elmaradtak a helyzetek és a látványos megoldások, ugyanis ezek közül talán Sterling 64. percben leadott lövését jegyezhettük fel, amelyet Ryan védett.

Majd a hajrában egy szép csel után Danilo tüzelt a keresztléc fölé, de az eredmény már nem változott.

Ez pedig azt jelenti, hogy a Manchester City 1-0-s sikerével bejutott az FA-Kupa döntőjébe, ahol a Watford és a Wolverhampton Wanderers párharc győztesével fog megmérkőzni.