Az Arsenal sem tudta megállítani a Manchester City-t
manchester city arsenal 05110217
Guardioláék nyerték a vasárnap első rangadóját.

A Premier League 11. fordulójának rangadói a mai napra estek, az első felvonádban a listavezető City az Arsenalt fogadta.

Jobban kezdtek a hazaiak, hiszen Agüero és Sterling előtt is adódtak helyzetecskék az első negyedórában.

A 18. percben góllá érett a fölény: De Bruyne 17 méterről leadott lövését még védte Cech, a labda visszakerült a mezőnybe, újra De Bruyne-höz, aki immáron a tizenhatoson belülről ballal lőtte ki a bal alsó sarkot. 1-0

Manchester City De Bruyne Sane 16052017

Goal 50 Revealed: The best 50 players in the world

A 38. percben Walker beadására középen Agüero érkezett, meg is pöckölte a labdát, de az Arsenal védelme blokkolta a próbálkozást.

A lefújás előtt a túloldalon Ramsey iramodott meg, védője mellett fifikásan lőtt, de Ederson védeni tudott.

A második játékrészt is jól kezdte a City, ugyanis alig telt el három perc, amikor Sterling és Monreal ütközött a tizenhatoson belül, amiért büntetőt adott a játékvezető, mondjuk úgy, hogy elég nagyvonalúan, hiszen a két játékos teste találkozott. A büntetőhöz Agüero állt oda és a bal kapufa segítségével eredményesen értékesítette a tizenegyest. 2-0

A 65. percben éledtek az Ágyúsok reményei: Ramsey jól ugratta ki a jobb szélen a csereként beálló Lacazette-t, aki éles szögből, kötényes gólt lőtt Edersonnak. 2-1

Alexandre Lacazette Arsenal 051117

A 68. percben egy szögletet követően négy méterre az Arsenal kapujától óriási helyzetbe került Gabriel Jesus, de lövését védte a gólvonalon Petr Cech.

A 75. percben aztán eldőlt a rangadó: Fernandinho a leshatáron ugratta ki Silvát, aki középre adta a labdát, Gabriel Jesus pedig öt méterről passzolt a hálóba. 3-1

Az eredmény nem változott, összességében a City játszott jobban, habár a nekik megadott tizenegyes is nagyon véleményes volt és a harmadik gól előtti lesgyanús helyzetet is továbbengedte a bíró.

3-1-es győzelmével továbbra is vezeti a bajnokságot a City, méghozzá 8 ponttal a második United előtt, akik ma este a Chelsea-vel találkoznak. Vereségét követően az Arsenal pedig a 6. helyen a tabellán.