Magyarország a walesieket legyőzve ismét a csoportja élére állt!
mlsz.hu
Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk a selejtező sorozatban.

Kedden este a Groupamában fogadta Magyarország Wales válogatottját Európa-bajnoki selejtezőn.

A mieink kispadján nem lehetett ott Marco Rossi, akit az Azerbajdzsán elleni meccs hajrájában száműztek elég érthetetlen módon a lelátóra.

A találkozó 13. percében egy szabadrúgást bólintottak ki a walesiek, amelyet Szoboszlai fejelt volna kapura, de az a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret.

A 15. minutumban Dzsudzsák mesterien ugratta ki a jobb oldalon Szalait, aki laposan középre adott, ott viszont Holender egy hangyányival maradt le a labdáról óriási gólhelyzetben.

A 24. perc végén a villámgyors James húzta meg a bal oldalt, középre adott labdáját Lawrence átvette és kapura szúrta, de Gulácsi védeni tudott.

A 36. percben ismét egy veszélyes Dzsudzsák beadás szögletből, amelyre Willi Orbán érkezett, csúsztatása azonban csak az oldalhálóban kötött ki.

A 42. minutumban újabb éles beadás Dzsudzsáktól, most a bal oldalról, középen Szoboszlai bevetődve érkezett, de ő is lehelletnyivel lemaradt nagy helyzetben a labdáról.

Szoboszlai Dominik

A fordulást követően is mi veszélyeztettünk, amikor az 56. percben Lovrencsics adott be jobbról, amit a tizenhatoson belül Szoboszlai lekezelt, majd 15 méterről a bal felsőt célozta meg, de életerős lökete centikkel elkerülte a kaput.

A 60. perc végén aztán villantak a walesiek is, amikor jobbról érkezett laposan beadás a 11-es pont magasságába, de Gareth Bale nem találta el jól nagy helyzetben, ezért Gulácsi a lecsúszó lövést védeni tudta.

A 76. percben kétszer is betalálhattunk volna, hiszen előbb 30 méterről eresztett meg egy bombát Kleinheisler, amelyet a walesi kapus kitornászott, a szögletből pedig egy kis flipperezés után találhattunk volna be, azonban Allen a gólvonalról kihúzta, habár nagyon úgy tűnt, hogy akár bent is lehetett a labda.

A 80. percben pedig vezettünk: Szalai vette át háttal a kapunak a labdát, két védő megtámadta, a labda továbbcsorgott Pátkai elé, aki Davies érintésével lőtt a hálóba. 1-0

A 86. minutumban minden eldőlhetett volna, de Varga éles szabadrúgásáról Szalai és Bese is lemaradt, ami éppencsak elkerülte a kaput.

Több találat azonban nem született, Pátkai gólja döntött: a horvátok és az azeriek után, ma a walesieket is legyőzte a magyar válogatott és ismét vezeti az Eb-selejtező csoportját!