Óriásit küzdve bravúrosan nyert a magyar válogatott a horvátok ellen
mti.hu
Legyőztük a világbajnoki ezüstérmest.

Vasárnap kora este a Groupamában fogadta a magyar válogatott a horvátok nemzeti tizenegyét.

A héten a szlovákok ellen 2-0-ra vesztettünk, Horvátország pedig 2-1-re legyőzte az azerieket.

A meccs elején eléggé harapósan kezdtünk és Szalai egy alkalommal zavart is keltett a vendégek kapuja előtt.

Gólt azonban a horvátok szereztek a 13. percban, amikor a jobb oldalról érkezett beadás a tizenegyespont magasságába, ahol Kramaric labdája lecsúszott és a 7 méterre egyedül álló Rebichez került, aki könnyedén lőtt a hálóba. 0-1

A 34. percben azonban válaszolni tudtunk, amikor a jobb oldalon ugratta ki Dzsudzsák Szalai Ádámot, aki éles szögből lőtt a hosszúba a kapus érintésével és szerencsére hibájával. 1-1

A 40. minutumban sajnos megsérült Nagy Dominik, akit Varga Roland váltott.

Dzsudzsák Barisic Magyarország Horvátország

A fordulást követően a 60. percben került sor az első helyzetecskére, amikor a bal oldalon Perisic Baráth mellett lőtt az ötös sarkáról, de csak az oldalhálót találta el.

Elég csendesen csordogált a meccs, a horvátok többet birtokolták a labdát, de veszélyt nemigen tudtak jelenteni a kapunkra.

Aztán a 76. percben már vezettünk! Egy szögletet követően az ötösön ugrott fel védőjével Pátkai Máté, a labda előtte maradt és bekanalazta a játékszert a hálóba. 2-1

Sőt, három perccel később egy kapu előtti újabb kavarodás után Kalmár és Szalai is betalálhatott volna, de a gólvonalról, befeküdve mentettek a horvátok.

A végéig megtartottuk előnyünket és 2-1-re, óriásit küzdve, baravúrosan megvertük a világbajnoki ezüstérmes Horvátországot!