Magyar–angol: hiába a hősies védekezés, tizenöt perc alatt minden eldőlt
Unibet

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Marco Rossi húzott két váratlant is az összeállításban. Bekerült a kezdőbe Kecskés Ákos és Bolla Bendegúz is – előbbi azért, hogy belső védőként stabilizáljon, utóbbinak pedig a támadások segítése volt a feladata.

Inkább Kecskésnek volt dolga az első félidő első felében, hiszen az angolok elképesztő labdabirtoklási fölényben voltak. Lényegében csak náluk volt a labda, ám ennek ellenére sem volt igazán nagy helyzete a vendégeknek. Az első komolyabb baj a 20. percben volt, amikor Grealish bal oldali passzi után Kane lőhetett középről, de szerencsére 17 méterről nem találta el a kaput. Akadt olyan perc – volt, hogy több is egymás után –, hogy a magyar válogatott nem ért labdához, de a zárt védekezéssel nem tudtak mit kezdeni az angolok.

A 35. percben volt az első lendületes támadása a magyar válogatottnak, amikor Bolla húzott el a jobb szélen, de a beadása hossző volt Sallainak. A 40. percben Szoboszlai végezhetett el szabadrúgást, de 22 méterről fölé lőtt.

Összességében a magyar válogatott hősiesen védekezve hozta le az első félidőt, de a nyomasztó fölény ellenére sem volt helyzete az angol együttesnek.

A második félidőben maradt minden ugyanolyan, mint az elsőben volt: jöttek az angolok. És az 55. percben Grealish indította el a bal oldalin Mountot, aki az alapvonal közeléből középre passzolt, az érkező Sterling pedig hét méterről a hálóba lőtt (0–1).

Aztán a 63. percben Sterling jobb oldali beadása után Szalai Attilán megpattant a labda, ami így éppen Kane felé vágódott, a csatár pedig közelről Gulácsi kezei között a kapuba fejelt (0–2).

És a 69. percben Shaw bal oldali szöglete után Maguire hat méterről fejelt kapura, Gulácsi még beleért a labdába, de az a bal alsó sarokba gurult (0–3).

Tizenöt perc alatt átszaladt az angol válogatott a magyaron. Ezt követően, a beálló Sallói Dánielnek és Varga Kevinnek köszöhetően akadtak lehetőségei a csapatnak, de ekkor már minden eldőlt. Persze Gulácsi is mutatott még be bravúrt, amikor Kane ziccerénél védett óriásit. Aztán volt, amikor nem tudott segíteni: a 87. percben Grealish cselezett a magyar tizenhatoson belül, majd visszapasszolt Rice-nak, aki 20 méterről kilőtte a bal alsót (0–4).

Egy dolgot megállapíthattunk: az angol válogatott még a portugál, francia, német hármasnál is sokkal jobb és hiába a hősies védekezés, ez a csapat most a világon az egyik legkiemelkedőbb együttes. Folytatás vasárnap Albánia ellen.

A csoport további eredményel:

Lengyelország–Albánia 4–1 (Lewandowski 12., Buksa 44., Krychowiak 54., Linetty 89., ill. Cikalleshi 25.)
Andorra–San Marino 2–0 (Vales 18., 24.)

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A magyar válogatott Albánia ellen folyatja a VB-selejtezőt és Marco Rossi csapatának sikere 2,45-szörüs pénzt fizet.