A hajrában szerzett góllal jött vissza a Barca a kupaküzdelembe
Nagyon meleg volt a katalánok számára a párharc első felvonása.

Csütörtökön késő este a Spanyol Kupában a legjobb nyolc közé jutásért rendezték a Levante - Barcelona párharc első összecsapását.

A katalán sztárcsapat elég tartalékosan kezdett, hiszen sem Leo Messi, sem Luis Suarez, sem Arthur Melo nem szerepelt Valverde csapatában a kezdő sípszókor.

A hazaiak pedig elég rendesen kihasználták a helyzetet, ugyanis a 4. percben Rochina szabadrúgását Cabaco fejelte a vendégek kapujába. 1-0

Sőt, a 18. minutumban Boateng passza után a védők közt kavargatott Mayoral, majd a zoknik mellett lőtt a jobb alsóba a nyújtózkodó Cillessen mellett. 2-0

Levante celebrate 2018-19

Az első félidőben Malcom és Dembele is komoly helyzetbe került a Barca részéről, de sem a brazil, sem a francia nem tudott túljárni Aitor Fernandez Abarisketa eszén.

A fordulást követően inkább a Levante előtt adódtak lehetőségek, ugyanis mind Mayoral, mind Jose Morales gólig juthatott volna, de maradt az egygólos hazai előny.

Ennek ellenére a Barca óriási labdabirtoklási fölényben játszott, de ez nem vezetett eredményre a meccs hajrájáig.

Aztán a 84. percben egy tizenhatoson belüli buktatás után tizenegyeshez jutott a Barca, amelyet Coutinho vágott magabiztosan a kapu jobb oldalába. 2-1

A hátralévő időben nem változott az eredmény, a katalánok tartalékosan is a végén mentették továbbjutásra az eredményt, ugyanis a 0-2-es eredmény helyett az 1-2 már nagyon biztató a január 17-én esedékes visszavágó előtt.