Leicester City v Stoke City Meccsösszefoglaló, 2018. 02. 24.

King Power Stadium
Nem bírt egymással a Leicester és a Stoke City
15:22 CET 2018. 02. 24.
Geoff Cameron Riyad Mahrez
Pontosztozkodásra került sor az angol bajnokság hétvégi fordulójának első mérkőzésén.

A Premier League 28. fordulójának nyitómeccsén a Leicester City a Stoke együttesét fogadta szombaton kora délután.

A Rókák a meccs előtt a 8. helyen tanyáztak, míg a vendégek a kieső 19. pozícióban várták a kezdő sípszót.

Nem mondhatjuk, hogy lerágtuk a körmünket az első félidőben, hiszen majd' 43 prcig egy épkézláb támadás vagy helyzet nem alakult ki egyik oldalon sem. Két perccel a lefújás előtt azonban Shaqiri lódult meg a vendégek tizenhatosa előtt és mintegy 22 méterről középről pazarul lőtt a Leicester kapujának bal alsó sarkába. 0-1

A Bayern ma megdöntheti a legendás magyar edző rekordját - Dárdai lehet ebben az akadály?

Nagyjából ugyanott folytatódott a második játékrész, ahol az első abbamaradt, a mezőnyben küzdöttek a csapatok, kevés szép és veszélyes kapu előtti megmozdulással.

A 70. percben azonban szerencsésen egyenlítettek a hazaiak: egy jobb oldali beadás Vardy-t kereste, a pontatlan passz a vendégek kapusának ölében landolhatott volna, Butland viszont ügyetlenül saját kapujába ejtette a játékszert. 1-1

A hajrában parázs jelenetekre került sor a Stoke kapuja előtt, amikor Mahrez bombáját Butland védte, majd a kipattanó után  Maguire a kapufát is eltalálta.

A legvégén még James is eltalálta fejjel a Stoke kapufáját, de nem született több találat. Az 1-1-es döntetlennel a Leicester jelenleg a 7., a Stoke City pedig továbbra is a 19. helyen a Premier League-ben.