RheinEnergieStadion
Megszenvedett a Köln otthonában, de nyert a Dortmund
22:24 CEST 2019. 08. 23.
Sancho Dortmund 2019
A Borussia Dortmund többek között Jadon Sancho történelmi góljának is köszönhetően hátrányból fordította meg a mérkőzést.

A Borussia Dortmund együttese a Kölnhöz látogatott a Bundesliga pénteki játéknapján.

A találkozó elején felváltva alakítottak ki helyzeteket a csapatok, a vezetést azonban meglepetésre a hazaiaknak sikerült megszerezni: a 29. percben Drexler fejelt egy szöglet után a kapuba. 1-0

Az 56. percben nagyon közel járt az egyenlítéshez a dortmundi csapat: Alcacer lőtt közelről, azonban Timo Horn bravúrral védett.

A 61. percben a hazaiaktól Anthony Modeste szerzett gólt, azonban a játékvezető les miatt érvénytelenítette azt.

A 70. percben összejött az egyenlítés a vendégeknek: egy szöglet után Jadon Sanchónak gurították le a labdát, aki éles szögből kilőtte a hosszú sarkot. Ezzel a találattal Sancho lett a legfiatalabb (19 év, 151 nap) játékos a Bundesligában, aki elérte a 15 gólos határt. 1-1

A 86. percben a győztes találatot is sikerült abszolválnia a vendégeknek: Piszczek beadása után Hakimi bólintott a hálóba. 1-2

A dortmundiak a hosszabbításban is betaláltak: Paco Alcacer egy kontra végén bepasszolta a labdát a hálóba. 1-3

A hátralévő időben már nem esett újabb gól, így a Dortmund gyűjtötte be a 3 pontot a mérkőzésen.