Ronaldo kihagyott büntetője ellenére is simán nyert a Juventus
Tovább menetelnek a Zebrák a Serie A-ban.

A Juventus és az AC Milan Olasz Szuperkupa mérkőzése miatt elhalasztott találkozókat a mai napon pótolták.

A Rossoneri kora délután győzte le a Genoát, a Juve pedig a sereghajtó Chievót fogadta hétfőn este.

Higuain nélkül is elbánt a Milan a Genoával

A Zebrák viszonylag gyorsan vezetést szereztek, ugyanis a 13. percben Douglas Costa szlalomozott végig a vendégek védői közt, majd 20 méterről lőtte ki a bal alsót. 1-0

Az első játékrész hajrájáig kellett várni az újabb hazai találatra, amikor a 45. minutumban Dybala adott gólpasszt csapattársának, a 11-es pont magasságából pedig Emre Can ismét a bal alsóba lőtt. 2-0

A fordulást követően az 52. percben egy igencsak vitatható kezezés után kapott tizenegyest a Juve, de Ronaldo büntetőjét a vendégek kapusa védte.

A 74. percben Ronaldo javtíhatott volna, de Emre Can visszatett labdáját végül a kapu mellé durrantotta.

A meccset a torinóiak a 84. percben zárták le, amikor Bernardeschi bal oldalról érkező szabadrúgását Rugani fejelte a hálóba. 3-0

A Juventus sima 3-0-s győzelmével 20 forduló után magabiztosan, 9 pontos előnnyel vezeti a tabellát a Napoli előtt, a Chievo pedig az utolsó, 20. helyen a Serie A-ban.