U21-es EB: A házigazda Olaszország a spanyolokat legyőzve kezdte a tornát
A Fiorentina üdvöskéje volt az olaszok hőse.

Vasárnap késő este került megrendezésre az U21-es Európa-bajnokság második mérkőzése, amelyen a házigazda Olaszország és Spanyolország mérkőzött meg egymással.

Mindkét együttes a kontinenstorna A-csoportjában szerepel, az ún. halálcsoportban, hiszen mellettük még a lengyelek és a belgák alkotják a négyest, akik kora este küzdöttek meg az Eb nyitómeccsén.

U21-es EB: A belgákat legyőzve Lengyelország nyerte a nyitómeccset

A találkozón a vezetést a spanyolok szerezték meg a 9. percben, amikor a Real Madrid játékosa, Dani Ceballos 19 méterről elképesztően szépen tekert a bal felső sarokba. 0-1

A 36. minutumban azonban betalált a házigazda is: a bal oldalon kapott labdát a Fiorentina sztárja, Federico Chiesa, aki meghúzta védője mellett és éles szögből a rosszul kimozduló kapus mellett lőtt a hálóba. 1-1

A fordulást követően ismét Chiesa veszélyeztetett, azonban ahogy ő sem, úgy a túloldalon Soler sem célzott elég pontosan, maradt az 1-1.

A 64. percben pedig már az olaszok vezettek: jobbról érkezett beadás a kapu előterébe, ahol egy kis flipperezés után a labda lecsorgott, amire a szemfüles Chiesa csapott le és lőtt a léc alá 5 méterről. 2-1

A 83. percben pedig eldőlt a három pont sorsa: a VAR igénybevétele után büntetőt végezhettek el az olaszok, amelyet Lorenzo Pellegrini értékesített. 3-1

A hátralévő időben már nem változott az eredmény, az olaszok 3-1-re nyertek és a lengyelekkel együtt 3-3 ponttal állnak az A-csoport élén.