Puskás Aréna
Válogatott: közel volt az igazi bravúr, de Lewandowski egyszer villant
22:39 CET 2021. 03. 25.
HUN-POL 1-0

Álomszerűen kezdődött! Előbb Kleinheisler László gólt szerzett, de nem adta meg a bíró – jogosan, mert a magyar középpályás szabálytalanul szerzett labdát a lövés előtt –, majd a 6. percben Sallai Roland kapott fantasztikus lanbdát a jobb oldalon és nem is hibázott, 12 méterről kilőtte a bal alsót (1–0).

És ami még döbbenetesebb volt: az események alakulása ellenére sem estek nekünk a lengyelek, sőt a továbbiakban is volt sansza a magyar válogatottnak. Miközben Gulácsinak csak néhány beadás, vagy szöglet után kellett lehúznia a labdát a levegőből, addig a lengyel kapu előtt Lovrencsics lőhetett, ám a ballábas próbálkozása után Szczesny könnyedén védett. Az első veszélyes lengyel lehetőség a 27. percben volt, de Milik mellé fejelt a 11-es pont közeléből.

A 35. percben újabb kecsegtető lehetősége volt a magyar együttesnek, de Lovrencsics jobb oldalról középre passzolt labdáját a térden csúszó Szalai Ádám nem tudta a kapuba préselni.

Az első félidő hajrája a lengyeleké volt, de hiába a vendégek fölénye, helyzetük nem volt.

A második félidő ott folytatódott, ahol az első befejeződött: nyomtak a vendégek, helyzet nélkül.

Aztán az 52. percben Sallai lőtt volna kapura 14 méterről, de Bereszynski lábáról jobbra pattant a labda, az érkező Szalai Ádám a kapuba lőtt (2–0).

Már azt hittük, hogy ez a meccs eldőlt, de Paulo Sousa kettőt cserélt és Piontek a 60., Józwiak a 61. percben szerzett gólt. 51 másodperc alatt semmivé lett a vezetés. A második gól előtt Lovrencsics óriási hibázott, nem sokkal később le is cserélte őt Marco Rossi.

Meg is fogta a magyar válogatottat ez a szűk egy perc, de a csapat erejét mutatja, hogy ki tudott jönni a gödörből és a 78. percben újra vezetett: Szalai Ádám emelt középre balról, az érkező Lang fején megcsúszott a labda, amit az ötös jobb sarkánál álló Orban a kapuba lőtt (3–2).

Csak ugye a lengyeleknek van egy Lewandwskijuk, aki általában szerez gólt. A 82. percben elemi erővel lőtt a bal felsőbe (3–3). A hosszabbításban Fiola megkapta a másodiik sárga lapját és mellé a pirosat is, amikor Józwiak ellen szabálytalankodott.

Kicsit sajnálkozhatunk, mert ebben a meccsben benne volt a bravúr, de azért az nem kis teljesítmény, hogy a magyar válogatott felvette a versenyt a világranglista 19. helyén álló riválissal, sőt könnyedén megszerezhette volna a győzelmet is. A lengyelek örülhetnek az egy pontnak.