U17: Büntetőkkel vertük a belgákat, megvan a vb-kijutás
MLSZ
Sikerült a bravúr az U17-es válogatottnak, és megszerezte az ötödik helyet az Eb-n.

A magyar U17-es válogatott magyar idő szerint 13.00 órakor az 5. helyért, egyúttal az idei világbajnoki részvételért lépett pályára az írországi Európa-bajnokságon Belgium ellen.

A kezdőcsapatunk a következő volt: Hegyi - Buna, Balogh (csk), Horváth, Bekker - Kata - Komáromi, Kosznovszky, Major, Zuigeber - Németh.

Már a második percben szögletet végezhetett el a magyar csapat, ami után Major tüzelt kapásból nem sokkal fölé-mellé.

A 12. percben egy remek oldalváltás után Bekker adta középre, de Németh néhány méterről kapu fölé fejelt.

A 21. percben kishíján vezetést szereztek a belgák: egy szöglet után Landu próbálkozása csattant a keresztlécen.

A 32. percben újfent a Buna-Németh páros volt veszélyes, de a támadó fejese ezúttal sem ért célt.

Néhány perccel később Kosznovszky szöglete után Horváth veszélyeztetett, de Vandevoordt védeni tudott.

A 39. percben Nizet tüzelt szabadrúgásból, a lövése a bal kapufán csattant.

Az 56. percben egy szabadrúgás után Persyn csúsztatta tovább a labdát, majd Kalikula közelről a kapuba lőtt. 0-1

Azonban nem kellett sokat várnunk az egyenlítésre: a 61. percben egy jó oldalváltás után Buna adta be a labdát, amit 8 méterről Komáromi a kapuba csúsztatott. 1-1

Egy perccel később lekontráztuk a belga csapatot, azonban Németh nem találta el a legjobban a labdát, így a kapus bravúrral védeni tudott.

A következő percekben a belgák voltak veszélyesebbek, Doku és Persyn helyzeténél is Hegyinek kellett bravúrral védenie.

A 86. és a 87. percben azonban Major és Zuigeber révén a mieinknek voltak lehetőségeik, de egyikből sem lett gól.

A találkozón nem esett újabb gól, így a spanyol meccs után újra tizenegyesekkel dőlt el a magyar u17-es csapat sorsa.

Az első két párban mindenki belőtte a saját büntetőjét, de a harmadik belga lövő, De Wolf a keresztlécet találta el, Molnár pedig értékesítette az övét, így némi előnyből várhatta a csapat a folytatást.

Ezt követően Baeten, Major, Doku és Zuigeber is belőtte a saját maga büntetőjét, így a magyar csapat nyerte a párharcot, ők lesznek ott a brazíliai U17-es világbajnokságon.