Drámai végjátékban vesztett pontokat a Hertha a rekorderré váló Pizarro miatt
getty Images
Dárdai Pál együttese a legvégén engedte ki a meccset a kezéből.

A Bundesliga 22. fordulójának szombati zárómeccsén a Hertha a Werder Brement fogadta.

Az első játékrészben a berliniek domináltak és sokkal veszélyesebbek voltak, elsősorban Selke révén, aki a 21. percben kapufáig jutott.

A 25. percben azonban már be is talált: a bal oldalon a leshaáron lépet ki Kalou, aki a tizenhatosig vezette a labdát, majd önzetlenül a mellette futó Selkéhez passzolt, ő pedig a kimozduló kapus mellett lőtt a hálóba. 1-0

DAVIE SELKE HERTHA BERLIN GERMAN BUNDESLIGA 16022019

A 38. minutumban kettő lehetett volna az előny, de egy szabadrúgás után Duda remek tekerése csak a kersztlécet találta el.

A második félidőben egy sokkal harciasabb Brement láthattunk, de a játékrész első felében egy Rashica lövésen túl más komoly helyzetig nem jutottak a vendégek.

Nem mondható, hogy záporoztak volna a helyzetek, lényegében a hajráig kaput eltaláló lövést sem jegyezhettünk fel. Ahogy Faragó Richárd kommentátor is megjegyezte: a küzdelemmel nincs gond, csak hova tűnt a játék...?!

Le is csorgott a meccs egészen a legvégéig, amikor a 96. percben szabadrúgást kaptak a vendégek. A 18 méterről adódó pontrúgáshoz Claudio Pizarro állt oda és a sorfalat alkotó játékosok lábai közt, az ötösön álló Hertha-játékost is érintve lőtt a hálóba. 1-1

Ezzel 40 évesen és 136 naposon a Bundesliga történetének legidősebb gólszerzője lett!

A Hertha az 1-1-es döntetlent követően a 6., a Werder pedig a 10. helyen a bajnoki tabellán.

MARKO GRUJIC HERTHA BERLIN DAVY KLAASSEN WERDER BREMEN GERMAN BUNDESLIGA 16022019