Nemzetek Ligája: A világbajnok franciák legyőzték a hollandokat
A németek elleni iksz után jártak sikerrel a gallok.

Vasárnap este lejátszotta második Nemzetek Ligája-mérkőzését a francia válogatott, akik ezúttal a hollandokat látták vendégül.

Még negyedóra sem telt el a meccsből, de már vezettek a házigazdák: egy ajándék labda után Matuidi adott be balról, a középen egyedül érkező Mbappé pedig zavartalanul belsőzött közelről a kapuba. 1-0

Az első félidő hátralévő részében a világbajnok franciák uralták a meccset, de különösebben nagy helyzetre egyik oldalon sem került sor, egygólos hazai vezetéssel vonultak pihenőre a csapatok.

Kylian Mbappe Frenckie De Jong France Netherlands Nations League 09092018

Nagyjából hasonlóan folytatódott a második játékrész is, mint az első, vagyis amit a franciáktól a világbajnokságon láthattunk: az ellenfél semmit nem tudott kezdeni a a hazaiak hatékony védekezésével szemben, a franciák pedig magabiztosan őrizték előnyüket.

A 66. percben Wijnaldum lépett ki Umtiti és Varane mellett, de ziccere elkerülte kevéssel a jobb kapufát.

Egy perccel később azonban már bent volt a hollandok gólja, amikor egy jobbről érkező labdát középről lőtt a hazai kapuba a nagy visszatérő Babel. 1-1

A 75. minutumban viszont válaszoltak a gallok: egy balról érkező Mendy beadásra Van Dijk mellett érkezett Giroud és pazarul pörgetett a holland kapuba. 2-1

A hátralévő időben nem találtak be a csapatok, azaz a franciák 2-1-re nyertek, amellyel vezetik egyelőre a Nemzetek Ligája A-divíziójának 1. számú csoportját.