Vereséggel kezdett a magyar válogatott a Nemzetek Ligájában
m4sport.hu
Nem sikerült jól Marco Rossi debütálása szövetségi kapitányként.

Finnország ellen idegenben szereplését a magyar labdarúgó-válogatott a Nemzetek Ligájában az új szövetségi kapitány, Marco Rossi vezetésével.

A két edző az alábbi kezdőcsapatokat küldte fel a pályára:

Finnország: Hradecky – Toivio, Arajuuri, Raitala, Uronen – Lod, Schüller, Kauko, Tuominen – Pukki, Soiri

Magyarország: Gulácsi – Lovrencsics, Lang, Kádár, Fiola – Pátkai – Stieber, Kleinheisler, Kovács, Sallai. – Szalai

Sajnos a meccs nagyon rossul kezdődött a magyar csapat számára, hiszen a 6. percben egy középpályán elvesztett labda után Pukki futott el Kádár mellett ,és Gulácsi mellett könnyedén gurított a kapuba. 0-1

Két perccel később pedig már Gulácsinak kellett egy nagy védést bemutatnia, miután Lod beadása csavarodott a hosszú alsó sarok felé.

Az első magyar lehetőségre a 18. percig kellett várni, akkor Lovrencsics kapott üresen egy labdát a jobb oldalon, és pontosan ívelt Szalai fejére, de a Hoffenheim csatára két védő között csak a kapu fölé tudott fejelni.

A 23. percben Sallai hét méterre a kaputól kapta teljesen üresen a labdát Szalai csúsztatása után, de a 21 éves szélső kapásból nagyon csúnyán a kapu fölé lőtt.

Az első félidő utolsó perceiben Fiola megindulása és beadása után Kovács készítette le a labdát Stiebernek, akinek a rövid sarkot célzó lövése viszont csak az oldalhálóban kötött ki.Ross Finnország

A szünet után egy szögletet követően Stieber beadása után Lang maradt teljesen üresen a tizenhatoson belül, de álló helyzetből a kapu fölé fejelt.

Rögtön ezt követően közel járt a gólhoz a fjnn csapat: Soiri tizenhat méterről csavarta el a labdát, de a lövése pár centivel eltévesztette a kaput.

Az 56. percben Kovács ugratta ki nagyon szépen a keresztbe mozgó Szalait, de a csatár pont a kimozduló kapusba lőtte a labdát.

Tíz perccel később nagyon közel járt a gólhoz a finn csapat: Toivio remekül csavarta el lekészítés után a labdát közvetett szabadrúgásból, de az a felső lécről jött ki.

A 72. percben hatalmas kavarodás után többször is egyenlített volna a magyar csapat. Előbb Sallai lövését blokkolta egy védő, majd pedig Varga lőtt a kapu mellé.

A 78. percben ismét kapufáig jutott a finn válogatott ezúttal Pukki pörgetett a rövid saroknál.

Hiába nyomott a magyar csapat az utolsó tíz percben és a ráadásban, nem sikerült összehozni az egyenlítő gólt, így Marco Rossi szövetségi kapitányként, a válogatott pedig a Nemzetek Ligájában kezdett vereséggel.