Magyar Kupa: A Fradi otthonában aratott győzelmet a Vidi
vidi.hu
Előnyben a fehérváriak a párharc első felvonását követően.

Szerdán kora este a Ferencváros a MOL Vidi FC-t fogadta a Magyar Kupa negyeddöntőjének első felvonásán.

Kora délután két további NB I-es csapat is pályára lépett, a Honvéd sikerrel járt, a Puskás Akadémia kevésbé.

Magyar Kupa: Idegenben nyert a Honvéd, hazai pályán ikszelt a Puskás Akadémia

A nyirkos, hideg időben a Groupamában megrendezett találkozón az első percben hidegzuhanyként érte a hazaiakat, amikor egy beadás után Juhász Roland bólintott a kapu bal oldalába. 0-1

A Fradi a 27. percben válaszolt, amikor egy jobbról beadott labdát félig háttal a kapunak Gorriaran csúsztatott a jobb alsó sarokba. 1-1

Ferencváros Vidi Botka Nikolov

Sokáig semmi, hacsak az nem kiemelendő, hogy igen indulatos és feszült volt a találkozó, sok ütközéssel, reklamációval.

Aztán a fordulást követően ismét a vendégknél volt az előny: az 58. minutumban balról érkezett szöglet a kapu előterébe, ott pedig Vinicius bevetődve hat méterről bólintott a hálóba. 1-2

A hátralévő időben komolyabb lhetőség nem adódott egyik csapat előtt sem, a Vidi tartotta az előnyt, a Fradi nem tudott újat mutatni.

A végeredmény 2-1 lett a MOL Vidi FC javára, a visszavágóra Székesfehérváron április 3-án kerül majd sor.