Női VB: A címvédő ismét bejutott a világbajnoki döntőbe
England USA women
Az angolok búcsúztak a világeseménytől.

Kedden este került sor a női világbajnokság első elődöntőjére, amelyen Anglia és az USA csapott össze egymással.

A tengerentúliak gyorsan vezetést szereztek, hiszen a 10. percben jobbról érkezett beadás, amelyre Press érkezett és fejelt a hosszúról a kapuba. 0-1

A 19. minutumban azonban válaszoltak az angolok: balról érkezett beadás a kapu előterébe, ahol White érkezett és szépen lőtt a bal felső sarokba. 1-1

Ellen White England women

A 31. perc végén ismét az USA vezetett: balról löbböltek a tizenhatoson belülre az amerikaiak, ahol Morgan robbant be és bólintott a kapu közepébe. 1-2

A fordulást követően kicsit csendesebb lett a meccs, azonban az 59. percben egy eladott angol labda után a 16-os vonaláról Press került nagy helyzetbe, de tekerése a jobb kapufa mellett ment el.

A 67. percben aztán szinte a semmiből lépett ki a védők közül White a leshatáron, és ballal lőtt a jobb alsóba. Azonban a VAR igénybevétele után les miatt nem adták meg a gólt.

A 79. minutumban egy lapos beadás után az amerikai tizenhatoson belül esett össze az angolok csatára, ami után majd 4 percig VAR-oztak, az igencsak kétségesen megadott büntetőt azonban Houghton gyengén a könnyedén védő Naeher kezébe lőtte.

A 86. percben minden eldőlt, amikor Millie Bright a második sárgáját megkapva idő előtt mehetett zuhanyozni az angolok részéről.

Az elődöntőt végül az Egyesült Államok 2-1-re nyerte Anglia ellen és a döntőben a Hollandia - Svédország párharc nyertesével meccselhetnek a végső győzelemért vasárnap.