NB I: A Loki óriásit küzdve mentett pontot az MTK ellen
mti.hu
Gólgazdag meccs a magyar bajnokság fordulójának nyitányán.

Péntek este elkezdődött az NB I 5. fordulójának nyitó mérkőzése a Debrecen és az MTK közt.

Az első negyedóra végén Lencse erőszakosan tört be a tizenhatoson belülre, majd visszapasszát Kanta belsőzte a Loki kapujába. 0-1

Itt is-ott is akadt helyzet Lencse és Bódi révén is, azonban a hajrában betalált a DVSC: mintegy 21 méterről Bódi tekert szépen szabadrúgásból a kapuba. 1-2

Azonban a 42. percben Bognár beadását Lencse közelről kotorta a kapuba. 1-2

A második félidő 30. percében eldőlhetett volna a meccs: Ramos tolta el a Loki kapusa mellett a labdát, középre adott, ahol Lencse fejelt az üres kapuba. 1-3

A 87. percben éledtek a hajdúságiak reményei: egy jobbról érkező beadásra Takács a leshatáron érkezett középen és belsőzött az MTK kapujába. 2-3

A végén még Bereczki menthetett volna pontot a Lokinak közelről, de a fővárosiak kapusa védett, sőt, még a keresztlécig is eljutottak a hazaiak Takács révén.

Aztán a legvégén, a 95. percben jött a Loki csattanós válasza: Tőzsér szabadrúgására jól érkezett az ötösön Szatmári és csúsztatott a kapuba. 3-3

A Debrecen nagyot küzdve jött vissza 3-3-ra egy izgalmas és élvezetes meccsen, amellyel a Loki a 4., az MTK pedig a 3. helyen áll az 5. forduló nyitómeccse után.