Hősiesen küzdött a Vidi, de a Chelsea végül sikerrel járt
vidi.hu
Egy gól döntött a londoni meccsen.

Csütörtök késő este lépett pályára a Chelsea vendégeként a MOL Vidi FC az Európa Liga L-csoportjában.

Ahogy várni lehetett, óriási fölényben játszott a hazai együttes, de az első félidőben mégsem tudtak vezetést szerezni.

Rengeteg magyar szurkoló volt kint a Stamford Bridge-en, mind Magyarországról, mind Londonból sokan kilátogattak honfitársaink közül.

Chelsea Vidi Vidi szurkolók

Több alkalommal veszélyeztette a Chelsea a Vidi kapuját, de sem Morata, sem Emerson Palmieri, sem Loftus-Cheek nem volt eredményes.

Ráadásul a túloldalon is akadtak ígéretes lehetőségek, elsősorban Nego részéről, aki két alkalommal is az ötösön belülről szúrta vagy lőtte rá, de vagy célt tévesztett, vagy erőtlennek bizonyult a próbálkozása.

Sőt, a második játékrész elején Nego egy lecsorgót zúdított kapura, de Kepa ki tudta ütni a labdát.

Chelsea Vidi Scepovic Cahill

Az 54. percben Sarri váltott, Pedro helyére Eden Hazardot küldte be az olasz szakvezető.

A 61. percben újabb komoly Vidi lehetőség adódott a Vidi előtt, amikor Milanov szép csel után csak a léc fölé lőtt.

A 70. percben azonban sajnos jött a Chelsea vezető gólja: egy beadást Willian csúsztatott tovább, Morata pedig Juhászt megelőzve lőtt Tujvel kezei fölött a labdába. 1-0

A hajrában egyenlíthettünk volna, amikor Kovács mintegy 8 méterről külsőzött, de Kepa nagy védést bemutatva tudott hárítani.

Végül maradt az 1-0 a Chelsea-nek, de a Vidi tisztesen helytállt és kis szerencsével akár pontot is csenhetett volna a londoniaktól.