Morata volt a Chelsea nyerőembere a rangadón
Egy gól döntött a Premier League csúcsmeccsén.

A Manchester City és az Arsenal derbije után kora este játszották a Chelsea - Manchester United rangadót a Premier League-ben.

Mozgalmasan indult a meccs, hiszen a 8. percben Rashford tudott közelről fejelni, de próbálkozása a keresztléc fölött ment az alapvonalon túlra.

Nem sokkal később jött a válasz a túloldalon, amikor a 12. percben Bakayoko lőtt, de a labda elkerülte De Gea kapuját.

Az Arsenal sem tudta megállítani a Manchester City-t

Újabb próbálkozás megint a túloldalon, ekkor Lukaku 17 méterről lőtt, de Courtois védeni tudott

A 19. percben Hazard a tizenhatoson belülről lőtt, De Gea pedig takarásból tudott szépen védeni.

Chelsea Manchester United Fabregas Matic 05112017

A második játékrészből tíz perc telt el, amikor megszerezte a vezetést a Chelsea: Azpilicueta tálalt Morata elé, aki teljesen egyedül 8 méterről bólintott a kapu bal oldalába. 1-0

Premier League: Megszenvedett a sereghajtó ellen a Spurs

Alvaro Morata Chelsea Manchester United

A 77. percben eldőlhetett volna a mérkőzés, amikor Fellainire csapott le Bakayoko, elvette tőle a labdát, de lővése elment a United kapuja mellett.

Egyből ezt követően Hazard vezette hosszan a labdát a vendégek védelmére, majd 17 méterről lőtt, de a középre tartó lövést De Gea védte.

A 85. percben egy középre kifejelt labdára csapott le Rashford és tizenhat méterről sistergős löketet eresztett meg, amely azonban kicsivel kerülte el a jobb kapufát.

A 90. percben pedig meccslabdát hárított Courtois, amikor egy beívelés Fellainit találta meg 10 méterre a kaputól, a belga lőtt, honfitársa pedig bravúrral védett.

És még ekkor sem volt vége, hiszen a 93. percben kontrázni tudott a Chelsea, Morata szinte egyedül vezethette a United kapujára a labdát, de nem lőtt és tőle ritkán láthatóan belebonyolódott az elé belépő védő kicselezésébe, amivel odalett a ziccer.

Több gól nem esett: habár a végén nyomott rendesen az MU, összeségében megérdemelten nyert 1-0-ra a Chelsea, akik győzelmükkel a tabella 4. helyén állnak, a United továbbra is a 2., de már nyolc pont hátrányban a Manchester City-vel szemben.