Nem bírt egymással a Chelsea és a Barcelona, kiütéssel nyert a Bayern München
Az egyik párharc már lefutott, de a másikon még elképesztő izgalmak várhatóak.

A Bajnokok Ligája kedd esti rangadóján a Chelsea a Barcelona csapatát fogadta a Stamford Bridge-en.

Ahogy az talán várható is volt, a meccs elején a Barcelona többet birtokolta a labdát, míg a Chelsea a labdaszerzés után gyorsan végigvitt akciókra alapoztak.

Az első lehetőségre sem kellett sokat várni: Hazard az ötödik percben eresztett meg egy életerős lövést, ami azonban elkerülte a kaput.

A Barcelona a 15. percben alakított ki először komolyabb helyzetet, de Paulinho fejese elkerülte a kaput.

A 30. percben Marcos Alonso szabadrúgásból próbálta veszélyeztetni Ter Stegen kapuját, de a német hálóőr magabiztosan fogta a lövést.

A 33. percben nagyon közel járt a gólhoz a Chelsea, méghozzá Willian révén. A brazil játékos 25 méterről eresztett meg egy fantasztikus lövést, amit Ter Stegen már csak a szemével tudott követni, de a kapufa végül kisegítette a németet. A 41. percben megismétlődött a jelenet, de Willian ezúttal a másik kapufát lőtte telibe.

Lionel Messi, N'Golo Kante, Chelsea vs Barcelona

Az első játékrészben ugyan a Barcelona játszott mezőnyfölényben, de a helyzeteket tekintve a Chelsea ellenfele fölé tudott kerekedni.

A második félidőben először Luis Suárez vette komolyabban célba a Chelsea kapuját, de az éles szögből leadott lövést Courtois ki tudta tolni.

Miután már mindkét kapufát eltalálta, Willian a harmadik alkalommal nem a felsőlécet vette célba, hanem egy fantasztikusan helyezett lövéssel bevette Ter Stegen kapuját. 1-0

A Chelsea egészen a 75. percig tudta őrizni az előnyét. Ekkor azonban egy borzalmas passz után Iniesta közvetlenül a tizenhatos előtt tudott labdát szerezni, majd Messi elé centerezett, aki így pályafutása során először tudott gólt szerezni a Chelsea ellen. 1-1

A folytatásban újabb gól már nem esett, így a csapatok döntetlen állásról várhatják a visszavágót, de a Barcelona hazai pályán valamivel nyugodtabban futballozhat majd az idegenben szerzett gól előnye miatt.

Chelsea celebrate vs Barcelona

A nyolcaddöntők mai másik mérkőzésen a Besiktas látogatott a Bayern München otthonába.

A meccs 16. percében komoly előnyhöz jutottak a bajorok, mivel az egyértelmű gólhelyzetben kilépő Lewandowskit Vida csak szabálytalanul tudta megállítani. Így pedig a játékvezető kénytelen volt piros lappal büntetni a török csapat védőjét.

Az emberelőnyét a 43. percben tudta gólra váltani a Bayern München. Kingsley Coman egy remek csellel ment el a bal szélen, a laposan középre tett labdája egy védőről odacsorgott Thomas Müller elé, aki egy rá jellemző lesipuskás találattal szerezte meg a vezetést. 1-0

A második félidőben még tovább növelte az előnyét a Bayern: előbb Lewandowski centerezése után Coman volt eredményes (2-0), majd a 66. percben Kimmich beadására Müller érkezett a rövid saroknál, aki így megszerezte a második gólját a meccsen. 3-0

A 79. percben Lewandowski is feliratkozott a gólszerzők közé. A lengyel támadó a kapusról kipattanó labdát lőtte a hálóba. 4-0

A két gólja mellé Müller még egy gólpasszt is kiosztott, Lewandowski pedig beállította a végeredményt. 5-0

Fölényes győzelmével a Bayern München gyakorlatilag eldöntötte a továbbjutás kérdését a visszavágó előtt.