A Bologna ellen jutott tovább a Juventus az Olasz Kupában
Nagy Ádám együttesén léptek túl a Zebrák.

Szombat este az Olasz Kupa nyolcaddöntőinek mai utolsó mérkőzését rendezték meg, amelyen a Bologna a Juvét fogadta.

A hazaiaknál sérülés miatt még csak a keretben sem szerepelt Nagy Ádám.

A vendégek igen jól kezdték a találkozót, ugyanis egy hosszú labdára nem túl szerencsésen jött ki a Bologna kapusa, aki összefutott védőjével, a lecsorgó labda Bernardeschi elé került a tizenhatos vonalán, ő pedig a szinte teljesen üres kapuba lőtt. 0-1

Olasz Kupa: A Milan idegenben, a Lazio hazai pályán jutott tovább

Federico Bernardeschi Bologna Juventus Coppa Italia

Az első félidőben nem változott az eredmény, habár Emre Can és a túloldalon Dijks is helyzetbe került.

A második játékrészt ismét pazarul kezdték a Zebrák, hiszen a 49. percben egy lecsorgót a kapu előterében tüzelt a hálóba Moise Kean. 0-2

A 62. percben a padról beszállt a meccsbe Cristiano Ronaldo is, de a portugál ezúttal nem tudott sokat hozzátenni csapata sikeréhez.

A hátralévő időben azonban nem született több találat, a torinóiak 2-0-ra győztek és továbbléptek az Olasz Kupa legjobb nyolc csapata közé.