Ledolgozta hátrányát és továbbjutott a kupában a Barcelona
Dembélé és Messi is brillírozott a Levante elleni visszavágón.

Az idegenben elszenvedett 2-1-es vereség után a Barcelona hazai pályán 3-0-ra győzte le a Levante együttesét, ezzel pedig bejutott a Spanyol Kupa negyeddöntőjébe.

A Barcelona már a meccs elején bekezdett, és több helyzetet is kidolgoztak a katalánok, végül a 30. percben a vezetést is megszerezték Ousmane Dembélé szerencsés találatával. Messi passza után Fernandez próbált becsúszva menteni, de a labda pont rápattant a francia szélső lábára, majd onnan a kapuba perdült.

Ousmane Dembele Barcelona Levante Copa del Rey 17012019

Alig egy perc telt el az első gólt követően és már két góllal vezetett a Barcelona: Dembélé ezúttal Messi kiugratása után vitte el a labdát a hálóőr mellett, majd a visszavetődő hálóőr felett a kapuba pörgetett.

A folytatásban és a Barcelona dominált, de legközelebb csak az 54. percben tudtak gólra váltani egy helyzetet. Ekkor az addig előkészítésben jeleskedő Messi talált a kapuba Semedo centerezését követően.

A hátralévő időben Dembélé akár mesterhármasig is eljuthatott volna, és Luis Suárez is közel járt a gólhoz, de végül a Barcelona 4-2-es összesítéssel jutott tovább.

A Spanyol Kupa csütörtöki eredményei:

Real Sociedad 2 - 2 Real Betis (idegenben lőtt góllal jutott tovább a Real Betis)

Espanyol 3 - 1 Villarreal (5-3-as összesítéssel jutott tovább az Espanyol)

Barcelona 3 - 0 Levante (4-2-es összesítéssel jutott tovább a Barcelona)