Eb-selejtező: Szlovákia idegenben ütötte ki Azerbajdzsánt
Idegenben járt sikerrel északi szomszédunk.

A Magyarország - Wales mérkőzés előtt lépett pályára kora este a csoportunkban Azerbajdzsán és Szlovákia.

GALÉRIA - Magyarország-Wales: Az 5-5 legértékesebb játékos és a keretek összértéke

A csapatok egy igen őrült első játékrészt produkáltak, hiszen négy, nem is akármilyen gól született.

A 8. percben vezettek a szlovákok, amikor Lobotka 16 méterről laposan lőtte ki a jobb alsót. 0-1

A 27. percben mintegy 30 méterről végezhettek el szabadrúgást a vendégek, és Kucka elemi erővel lőtt a jobb felsőbe. 0-2

Aztán egy percre rá válaszoltak az azeriek, amikor a bal oldalról cselezett befelé Sheydaev és szépen tekert a bal felsőbe. 1-2

Újabb egy perc telt el, ekkor a túloldalon 18 méterről ballal Hamsik lőtte ki a jobb felsőt. 1-3

A fordulást követően pedig minden eldőlt: az 57. minutumban a jobb oldalon az alapvonalról érkezett visszapassz a 11-es pont magasságába, amire Hamsik érkezett és laposan lőtt a bal alsó sarokba. 1-4

A 85. percben pedig kiütés lett a vége, amikor Duda ugratta ki a védők közt Hanckót, aki a kiszolgáltatott kapus mellett passzolt a jobb sarokba. 1-5

Szlovákia nagyon magabiztosan, kiütéses győzelmet aratott az 5-1-es végeredménnyel, amellyel az azeriek továbbra is pont nélkül az utolsók, a szlovákok pedig  3 meccs után a velünk azonos E-csoport élére ugrottak.