Azerbajdzsánt verte a magyar válogatott és vezeti a csoportját
19:55 CEST 2019. 06. 08.
Magyar válogatott Willi Orban
Megérdemelt győzelmet arattunk idegenben.

Szombaton kora este harmadik Eb-selejtező meccsén lépett pályára a magyar labdarúgó válogatott Azerbajdzsán vendégeként.

A csapatot mintegy 500 magyar szurkoló kísérte el Bakuba. A mi meccsünk előtt Horvátország 2-1-re győzte le Wales-t, amivel déli szomszédunk vezette az E-csoportot.

Eb-selejtező: Horvátország hazai pályán győzte le Wales-t

Marco Rossi hivatalosan az alábbi 4-2-3-1-es kezdővel vágott neki a mérkőzésnek:

A meccs első negyedórájában mezőnyjáték folyt, nem forogtak veszélyben a kapuk egyik oldalon sem.

Aztán a 18. percben vezetést szereztünk: a jobb oldalról végzett el szabadrúgást Dzsudzsák, középre tekert labdájára Willi Orban érkezett és 5 méterről csúsztatott a kapuba. 0-1

A 31. percben ismét előttünk adódott lehetőség, amikor egy tetszetős támadás végén egy tizenhatos vonalára lekészített labdából Dzsudzsák tüzelt, de egy azeri védő bele tudott vetődni a próbálkozásba.

A 42. minutumban az azeri védők bizonytalankodtak, labdát szereztünk a kapu előterében, amelyből Kleinheisler eresztett meg egy kemény löketet, de az kevéssel elkerülte a keresztlécet.

A fordulást követően is a kezdő tizeneggyel vágtunk neki a második félidőnek, ugyanis Marco Rossi nem cserélt.

A 48. percben ismét egy tetszetős támadást vezettünk a bal oldalon, amely után a labda átkerült a túloldalra, ott Kleinheisler érkezett, ismét keményen lőtt 18 méterről, de a játékszer kicsivel elkerülte a jobb kapufát.

Aztán az 50. percben ismét helyzet: 24 méterről végezhettünk el szabadrúgást, Dzsudzsák megcélozta a jobb felsőt, de a kapus kipiszkálta a léc alól.

A szögletből megint gólhelyzetünk volt, amikor egy szépen visszatett labdát Kleinheisler lőtte kapura, de a hazaiak portása ismét a helyén volt.

Az 53. minutumban azonban már góllá érett a fölényünk: jobbról érkezett szöglet, amelyet kapura csúsztattunk, a labda kijött a kapusról, Baráth visszatette, Willi Orban pedig 1 méterre a gólvonaltól még belepiszkálva juttatta a hálóba a labdát. 0-2

A 60. percben minden eldőlhetett volna, de 24 méterről szabadrugásból Dzsudzsák csak a bal kapufát találta telibe.

A 69. percben azonban válaszoltak a hazaiak: balról éles szögből lőtték rá az azeriek a labdát, Gulácsi nagyot nyújtózkodva kitolta, a hosszún azonban Emreli érkezett és közelről kotort a kapuba. 1-2

A 71. percben azonban gyorsan reagáltunk: Kleinheisler jó labdát adott a tizenhatos vonalán Holmannak - akinek ez volt az első válogatottsága -, aki tolt egyet és parádésan, 14 méterről kilőtte a rövid jobb felsőt. 1-3

Ezután szerencsére le is csendesedett a találkozó, az azeriek nem tudtak újat mutatni, mi pedig magabiztosan őriztük az előnyünket.

A vége megérdemelt 3-1-es magyar győzelem lett, amellyel Marco Rossi együttese 3 meccs után vezeti az E-csoportot az ugyancsak 6 pontos Horvátország előtt.