Meglepetésre kiesett a kupából az Atletico Madrid
Pedig a vége előtt is továbbjutásra álltak a Matracosok.

Szerda este rendezték meg a Spanyol Kupa nyolcaddöntőjének visszavágóját, amelyen az Atletico Madrid a Girona együttesét fogadta.

A párharc első felvonásán a csapatok 1-1-re végeztek, azaz elég kedvező helyzetből várhatta Simeone együttese a visszavágót.

Sőt, a 12. percben Godin hosszú indítását vágta a kapuba Kalinic, a továbbjutás eldőlni látszott. 1-0

A 37. percben azonban változott a helyzet, amikor egy beadást követően Fernandez mellre véve a labdát kapásból - élete talán legnagyobb gólját lőve - zúdított a kapu bal oldalába. 1-1

Sőt, az 59. percben a Barcelonával is szóba hozott Stuani már a vezetést is megszerezte a vendégeknek. 1-2

Az Atleti azonban visszajött a meccsbe, amikor a 66. minutumban Griezmann passza után Correa talált be a kapus mellett. 2-2

Kalinic Atletico Madrid Girona Copa del Rey

Aztán a 84. percben már továbbjutásra álltak a madridiak, ekkor Lemar passza után elképesztően éles szögből a bal oldalról Griezmann bombázott pazarul a léc alá. 3-2

Garantált volt az Atleti továbbjutása, azonban még nem volt vége, ugyanis a 88. percben mintegy 15 méterről egy beadás után Doumbia egalizált. 3-3

Több idő már nem volt újabb hazai gólra, a felek 3-3-al végeztek, és 4-4-es összesítéssel, idegenben rúgott több góllal ment tovább a legjobb 8 csapat közé a Girona, az Atleti pedig búcsúzott a kupától.