A Sevilla a továbbjutás küszöbén a Spanyol Kupában
Komoly előnyre tettek szert az andalúzok a Copa del Rey-ben.

Csütörtökön kora este rendezték a Spanyol Kupa egyik nyolcaddöntőjének első felvonását, amelyen az Athletic Bilbao a Sevilla csapatát fogadta.

Az összecsapás első félidejét pazarul kezdték a vendégek, amikor a 6. percben Vazquez meredeken ugratta ki a védők mögött Nolitót, ő pedig magabiztosan tekert belsővel a kapu bal oldalába. 0-1

A gyors vezetést követően magára talált a Bilbao, hiszen Susaeta és Ander Capa révén is volt lehetőségük az egyenlítésre. A legnagyobb lehetőség viszont a hajrában adódott, de a videóbírót igénybe véve Aduriz lesen szerzett találatát nem adta meg a játékvezető.

A második félidő elején azonban már eredményesek voltak a hazaiak: a 49. percben egy szögletet követően San José csúsztatott a kapu bal oldalába. 1-1

Az 53. minutumban viszont a Sevilla újra vezetett, amikor Nolito ugratta ki a leshatáron csapattársát, Andre Silva pedig higgadtan lőtt a kapus mellett a kapu bal alsó sarkába. 1-2

A 77. percben pedig eldőlni látszott a továbbjutás kérdése, amikor ismét Nolito adott pazar labdát, amiből Ben Yedder lőtt keményen a hazaiak hálójába. 1-3

A hátralévő időben nem változott az eredmény, a Sevilla komoly előnyre tett szert 3-1-es győzelmével. A párharc második felvonására Sevillában szűk egy hét múlva, január 16-án kerül sor.