Ajándék tizenegyessel és Aubameyang-duplával járt sikerrel az Arsenal
16:30 CEST 2018. 04. 01.
Alexandre Lacazette Pierre-Emerick Aubameyang
A végére egész simán gyűjtötték be a három pontot az Ágyúsok.

A Premier League vasárnapi játéknapján az Arsenal a kiesés elől menekülő Stoke City-t fogadta az Emirates-ben.

Elég halovány első félidőt láthattunk, igazi ziccerek nélkül. A vendégek oldaláról Shaqiri egy szép tekeréssel veszélyeztetett a meccs elején, majd a túloldalon Ramsey-nek volt két lehetősége, amelyből az egyik a keresztlécen kötött ki, de csalódást keltő játékot láthattunk mindezek ellenére negyvenöt perc alatt.

A második játékrész 13. percében Elneny került helyzetbe mintegy 13 méterre szemben a kapuval, de lövését blokkolták, majd a kipattanót Monreal szúrta rá, de Butland magabiztosan védett.

A 69. percben aztán váratlanul majdnem vezetést szerzett a Stoke, amikor Shaqiri fantasztikusan betekert szöglete érintés nélkül a jobb kapufán csattant.

Egy perccel később Aubameyang került ziccerbe, de karon lőtte a jól kimozduló Butland-et.

Aztán a magasabb fokozat meg is hozta az eredményt az Arsenalnak a 75. percben: Özilt a tizenhatoson belül buktatták, amiért büntetőhöz jutottak a hazaiak. A tizenegyest pedig Aubameyang magabiztosan lőtte a bal alsóba. 1-0

A gól nem kis szépséghibája azonban, hogy Özilt Martins Indi szabályosan szerelte, hiszen előbb a labdát pöckölte el, azután ért a német játékos lábához.

Videó: Ibrahimovic fantasztikus góllal debütált

A 86. percben egy jobb oldali szögletet követően eldőlt a meccs: Aubameyang teljesen egyedül maradt mintegy nyolc méterre a kaputól és keményen vágta a labdát a Stoke kapujába. 2-0

A 89. percben pedig nagyon simává tette a végét az Arsenal: Lacazette-et lökték el teljesen feleslegesen a büntetőterületen belül, a megadott tizenegyest pedig maga a sértett, Lacazette lőtte simán a bal alsóba. 3-0

A nagyon nyögvenyelősen indult meccs a találkozó utolsó harmadára pörgött fel, s bár az Ágyúsok első gólja ajándék volt, a három pontot megérdemelten húzták be, amellyel az Arsenal jelenleg továbbra is a 6., a Stoke pedig a kieső 15. helyen a PL-ben.