EL: Emberelőnyben sem nyert az Arsenal, a döntő kapujában a Marseille
Richard Heathcote
Az Ágyúsok nem tudták megőrizni a vezetésüket, így nehéz helyzetből várhatják a visszavágót.

Az Arsenal az Atlético Madrid együttesét fogadta az Európa Liga elődöntőjének első mérkőzésén.

Az Ágyúsok kezdték aktívabban az összecsapást, Lacazette kétszer is betalálhatott volna , ám egy ízben a kapufa mentette meg a madridiakat, egyszer pedig Oblak mutatott be nagyszerű védést.

A hazaiak a kezdeti rohamok után villámgyorsan komoly esélyt kaptak, Vrsaljko ugyanis tíz perc alatt begyűjtött két sárga lapot , így már a találkozó elején megfogyatkozott Simeone együttese.

Arsenal Atletico Madrid

A 21. percben Welbeck került ajtó-ablak ziccerbe , ám az angol válogatott csatár kihagyta a hatalmas lehetőséget.

A félidő hajrájában megvillant az Atleti is, a 37. percben Griezmann lőtt a tizenhatoson belülről , Ospina azonban szép mozdulattal védett.

Az emberelőnyben játszó londoniak jóval többet birtokolták a labdát, ám képtelenek voltak betalálni, így gól nélküli állással vonultak pihenőre a csapatok.

Fordulás után is Arsene Wenger legénysége kezdett veszélyesebben, Ramsey lövését azonban védte Oblak.

A 61. percben aztán a szlovén kapus sem tudott menteni, Wilshere adott nagyszerű labdát, Lacazette pedig ezt a lehetőséget már gólra váltotta. 1-0

A második játékrészben egyre inkább beszorította ellenfelét a londoni alakulat, szinte végig a hazaiak birtokolták a labdát , és próbálták nyomás alá helyezni a madridi védelmet.

Húsz perccel a vége előtt Lacazette emelkedett jó ütemben, fejese azonban elkerülte a kaput.

A hajrában aztán jött a hidegzuhany az angol csapat számára, az utolsó tíz percen belülre érve egyenlített az Atlético.

A 82. percben Griezmann kapott nagyszerű kiugratást , majd Koscielny hibáját kihasználva egy az egyben vihette a kapusra a labdát, elsőre ugyan Ospina még hárítani tudott, ám a kipattanót Griezmann éles szögből a rövid sarokba vágta. 1-1

A 87. percben Ramsey fejelt veszélyesen kapura, ám Oblak hárítani tudott.

Arsenal Atletico Lacazette

Az est másik elődöntőjén  a Marseille a Salzburg együttesét fogadta.

A találkozó 15. percében vezettek is a hazaiak, amikor egy szabadrúgást követően az osztrákok kapusa alászaladt a beadásnak, Thauvin pedig az üresen maradt kapuba fejelt. 1-0

Az első félidőben nem született több találat, de a második félidő 18. percében Payet szolgálta ki  N'Jie-t a tizenhatoson belül, aki pedig higgadtan passzolt mintegy kilenc méterről a kimozduló kapus mellett a hálóba. 2-0

A franciák a meccs végéig meg is őrizték előnyüket, azaz nagyon kedvező, 2-0-s helyzetből várhatják a salzburgi visszavágót.