Magyar Kupa: Alaposan megizzadt a Debrecen az Ajka ellen
20:45 CET 2019. 02. 19.
Debrecen
Nehezen, de sikerrel járt a Loki harmadosztályú ellenfelével szemben.

Kedden kora este folytatódtak a Magyar Kupa küzdelmei, már a legjobb 8 közé jutás volt a tét az Ajka - Debrecen összecsapáson.

Habár a Loki elég tartalékosan lépett pályára, némi meglepetésre az első félidőben a hazaiak voltak sokkal dinamikusabbak és veszélyesebbek a kapura.

A meccs elején Illés a bal kapufát is eltalálta,  Csizmadia pedig nagy helyzetben lőtt fölé 8 méterről szemben a kapuval, illetve Nagy Mihálynak is volt két komolyabb próbálkozása.

A túloldalon a hétvégén álomgólt ollózó Zsóri Dánielnek is akadt azért két nagy lehetősége, de a fiatal támadó mindkét alkalommal hibázott.

A második félidő is lüktető és helyzetekben bővelkedő játékot hozott, hiszen a játékrész elején  Horváth 22 méterről leadott szabadrúgásánál Kosicky-nak nagyot kellett nyújtózkodnia.

Aztán a 60. percben megtört a gólcsend, amikor a Loki részéről Takács lépett ki a jobb oldalon, eltolta a kapus mellett és az üres kapuba passzolt. 0-1

Egy percre rá azonban egalizáltak a hazaiak:r egy kapu előtti keveredés végén Illés káprázatos mozdulattal húzta be a labdát 6 méterről a kapuba. 1-1

A 67. minutumban újra vezettek a vendégek, ekkor egy kifejelt labdát Kuti bombázott parádésan a bal felsőbe. 1-2

De az Ajka nem adta fel, ugyanis a 73. percben Kenderes megpattanó lövése a Debrecen kapujának jobb oldalába vágódott. 2-2

A 91. percben azonban harmadszor is vezettek a vendégek: a jobb oldalról végezhetett el szabadrúgást a Loki, a labdát Pintér csavarta középre, amely érintés nélkül csapódott a hosszú sarokba. 2-3

Ezzel ki is alakult a 2-3-as végeredmény, győzelmével a Loki a párharc második felvonását nyugodtabban várhatja, amelyre február 26-án kerül sor.