Pogba vezérletével Európa Liga győztes az MU
Sikerült a BL-főtáblára kvalifikálniuk magukat a vörös ördögöknek.

A 10. percben Mata az alapvonalról adta be, Fellaini centiméterekkel maradt le a labdáról.

Öt perccel később éles helyzetből Traoré lőtt, Romero könnyen védett.

A 18. percben Pogba kapta a labdát húsz méteren, majd a lövése megpattan Sánchezen, így pedig nem tudta védeni a kapus. 0-1

A 24. percben Valencia robogott végig a jobb szélen, majd lőtt, Onana védett.

A fordulást követően tovább próbálkozott a United, aminek meg is lett az eredménye. Smalling fejelte tovább a labdát egy szögletet követően, amit Mikhtarjan félollózó mozdulattal a kapuba továbbított. 0-2

A 64. percben végleg eldőlhetett volna a találkozó, de Fellaini a kapus kezei közé fejelte a labdát.

A 72. percben 20 méterről Ziyech végezhetett el egy szabadrúgást, a lövés azonban a sorfalban kötött ki.

A 87. percben újabb gólt szerezhetett volna a United, de a kontra végén Lingaardot beérte Sánchez és szerelni tudta az utolsó pillanatban.

Győzelmével a Manchester United története során először nyerte meg az Európa-Ligát, valamint kiharcolta ezzel a Bajnokok Ligája főtáblára kerülést is.