MTI

GÓL: Uzuni csak betalált

2021-09-26T16:44:19Z

Akkor eldőlt.

A 87. percben Vécsei indította el Laidounit, aki a bal oldalon egészen az alapvonalig verekedte el magát, majd középre adott, ahol Csongvai mellett érkezett Uzuni, akinek a bal lábáról a gólvonal mögé pattant a labda.

Óriási helyzet

2021-09-26T16:42:25Z

Maradt ki…

A 84. percben Antonov ment el a bal oldalon, majd keresztbe passzolt Simon Krisztiánnak, aki 14 méterről, éles szögből az oldalhálóba lőtt.

Uzuni betalált, de nem gól

2021-09-26T16:38:13Z

Döntött a VAR.

A 81. percben Uzuni betalált, Bogár játékvezető meg is adta a gólt, ám a VAR szobában beúzták a vonalat és kiderült, hogy a csatár lesen kapta a labdát.

Tallo lebciegett

2021-09-26T16:26:24Z

Nem volt bodog.

Az Újpest egyetlen gólveszélyes játékosát sérülés miatt kellett lecserlni – Simon Krisztián állt be a helyére.

A második félidő közepe

2021-09-26T16:25:19Z

Ebből még bármi is lehet.

Az emberhátrányban futballozó Újpest egyáltalán nincs alárendelt szerepben, sőt talán egy kicsivel többet is támadott a második félidőben, mint a hazai együttes.

Besic a pályán

2021-09-26T16:19:36Z

A labda nem annyira.

A korábban beállt Besic – először lépett pályára a Groupama Arénában, hiszen amikor 2014-ben távozott még nem állt a stadion – és nem sokkal később Uzuni jobb oldali beadása után úgy rúgta el a labdát, hogy amikor az leesett havas volt a teteje.

Nem minden esés 11-es

2021-09-26T16:12:37Z

Van olyan, amelyik sárgát eredményez.

Kastrati mellett esett el Tokmac Nguen és a Ferencváros támadója kapott egy sárgát. A videóbíróval is alaposan megnézték az esetet, de maradt az eredeti döntés.

Óriási füst a stadionban

2021-09-26T16:06:58Z

A hazai drukkerek begyújtottak.

Ez mondjuk nem zavarja a vendégeket, mert az Újpest sokkal aktívabban kezdte a második félidőt. Tallo kétszer is fejelhetett, de nem talált kaput. Beszorult a Ferencváros.

Nem kevés.

Ennyi idő telt el azóta, hogy az Újpest gólt szerzett a derbin. Ezzel még izgalmas is lehet a második félidő, pedig az első 45 percben fél óránál is többet volt emberlőnyben a hazai együttes, amely akár el is dönthette volna a meccset. A hazaiak a kétgólos előny tudatában kicsit elkényelmesedtek. Ideges is volt Peter Stöger.

GÓL: szépített az Újpest!

2021-09-26T15:47:46Z

Az első félidő hosszabbításában.

A 47. percben Mitrovics emelte előre a labdát Tallo-nak, aki Blazic és Civic között átvette a labdát és az elbambuló hazai védők között a kapu bal oldalába lőtt. A semmiből jött a szépítés, ellenben a félidő vége nem volt váratlan.

GÓL: kettő a hazaiak előnye

2021-09-26T15:43:22Z

A 42. percben.

Uzuni lépett ki – ő nem volt lesen – a jobb oldalon, majd középre emelt, ahol Kastrati a felfejelte a labdát az égbe, ami lehullva Tokmac Nguen elé került, aki lőtt is, a labda pedig Kutrumpisz lábáról vágódott a hálóba.

Mindezt 17.349 néző látta a helyszínen.

Így lőtte be Mmaee a 11-est

2021-09-26T15:40:31Z

Fotó: MTI

Még a 4. percben. Ezzel vezet a Ferencváros 1–0-ra.
FTC–Újpest R. Mmaee
MTI

Érdemes megnézni a vendégek kispadját

2021-09-26T15:35:10Z

Érdekes…

Nem fért be a kezdőbe Simon Krisztián mellett az a Yohan Croizet, aki a legjobb formában lévő újpesti futballista is csak csere. No meg Katona Mátyás, akinek van már idén gólja, továbbá Stieber Zoltán és Szakály Péter sem fért be a kiesés ellen küzdő lila-fehér csapatba.

A kiállítás fordulatot hozott

2021-09-26T15:27:10Z

De nem olyat, amilyet a hazaiak vártak.

Amióta emberhátrányban van Újpest jóval többet tartózkodik a hazai térfélen. Mondjuk teljesen veszélytelenek Mitrovics beadása, nem alakult ki helyzet, de azért több ez, mint amit az első 15 percben láttunk.

Mitrovics gyűjtöget

2021-09-26T15:23:42Z

Ezzel is megy az idő.

Nikola Mitrovics végezte volna el az Újpest szögletét a jobb sarokból. Ugyanakkor rendesen dobálták őt a hazai oldalról, így állt a játék, mert a lila-fehérek csapatkapitány szépen összegyűjtött mindent és átadta a játékvezetőnek. A szögletet követően Tallo bólintott középen, de az Üllői útról senki sem ment át Klinikák kardiológiai osztályára.

Félelmetes párhuzamok

2021-09-26T15:21:10Z

Elsősorban a lila-fehérek ijedhetnek meg.

Annak idején, amikor a Szusza Ferenc Stadionban 6–0-ra nyert az Újpest, akkor 1–0-s hazai vezetés után a vendégektől kiállították Marek Heinzt. Tette mindezt az a Solymosi Péter játékvezető, aki jelenleg a tartalékjátékvezető szerepét tölti be a derbin.

Beszéljünk egy kicsit Diabyról

2021-09-26T15:19:18Z

Van mit…

A lila-fehérek nyáron igazolták a védőt. A második meccsén Debrecenben kapott egy piros lapot, s ezt követően négy meccsre tiltotta el a fegyelmi bizottság. Ma visszatért. Alaposan benne volt a hazaiak vezető góljában, hiszen elképesztő nagyot hibázott. Majd nyolc perccel később kiállították. Nem az év igazolása.

Uzuni lövése és Banai bravúrja

2021-09-26T15:15:53Z

A kiállítás utóhatása.

A szabálytalanság utáni szabadrúgást Uzuni végezte el, de a 17 méterről előtt labdát Banai kiütötte a jobb felső sarok elől.

14. perc: emberhátrányba került az Újpest

2021-09-26T15:13:48Z

Megint Diaby.

Uzuni lépett volna ki a balösszekötő helyén, Diaby lerántotta – egyből piros. A VAR is megnézte és helyben hagyták a döntést.

Életjelet adott az Újpest

2021-09-26T15:12:39Z

Ebben több is volt.

A 12. percben Mitrovics beadása után Beridze fejelt hat méterről, de a kaput nem találta el.

Az Újpest ma sikeresebb volt

2021-09-26T15:09:54Z

Mondjuk ez most nem sokat segít.

Mindkét együttes NB III-as gárdája pályára lépett ma. A Ferencváros II kikapott hazai pályán a Dunaújvárostól pedig Franck Boli is pályán volt (0–3), a Megyeri úton a Sényő tett látogatást és hiába vezetett kétszer is a vége 2–2 lett.

A gól előtt is jobb volt a Ferencváros

2021-09-26T15:06:21Z

Nekiesett a hazai csapat az Újpestnek.

Elsősorban Tokmac Nguen firkálta a lila-fehérek védelmét a bal oldalon, de nagy nehezen minden alkalommal menteni tudtak a vendégek. Ellenben a gól előtt Diabi hibázott egy méreteset. Lehet, hogy öt az a védő, de a hiba hatott a meccsre.

GÓL: vezet a Ferencváros

2021-09-26T15:04:53Z

Sima volt.

A 4. percben Ryan Mmaee értékesítette a büntetőt, a balra vetődő Banai mellett a jobb sarokba lőtt.

11-est kap a Ferencváros

2021-09-26T15:03:40Z

De ezt még megnézik.

Diaby rúgott akkora lyukat, hogy a fél stadion átférne rajta, így a labda Uzuni elé került, az albán elé kivetődött Banai és a támadó elesett. Mintha kicsit korábban borult volna, mint ahogy a kapus odaért.

Tüntetnek a lilák.

A vendégek előtt egy hatalmas drapéria került elő, amelyen a csapat új logója látható áthúzva. Egyértelmű üzenet. A hazaiak amúgy zöld-fehér csíkosban, a vendégek tiszta lilában lépnek pályára. A hazaiak köszöntik Lipcsei Gábor gyúrót, aki 1000. alkalommal ül a hazaiak kispadján.

A hangulat nem lesz rossz

2021-09-26T14:55:03Z

Készülne is a szurkolók.

Szinte teljesen megtelt a stadion és mindkét oldal élőképpel készül.

Mi lesz Michael Oenninggel?

2021-09-26T14:52:14Z

Ez lehet az utolsó meccse.

A német szakemberrel tavasszal még Magyar Kupát nyert az Újpest, ám ha ma kikap az együttes, akkor könnyen lehet, hogy Oenning megbukik a Megyeri úton és távoznia kell. Érdekes, hogy korábban a Vasassal kupadöntőbe jutott, majd kiesett. Ezt akarják elkerülni a Szusza Ferenc Stadionban.

Bajnoki cím és kiesés

2021-09-26T14:51:27Z

Más célok.

A Ferencváros háromszor nyert bajnoki címet egymás után és ebben az évben is azért harcol. A lila-fehérek jelenleg az utolsó előtti, kieső helyen állnak a tabellán.

Elképesztő sorozatok

2021-09-26T14:48:35Z

A lilák gólt sem nagyon szereznek.

Az utolsó 17 meccsen nem tudott nyerni az Újpest, a lila-fehérek legutóbb 2012. december 12-én győztek. Az mondjuk emlékezetes volt, mert első csapatként tudtak nyerni a Groupama Arénában. A vendégek gólt 2019 májusában szereztek utoljára a derbin, és ugyanennek az évnek a februárjában szereztek utoljára pontot a párharcben.