Kezdett már rosszabbul is az Újpest

Utoljára frissítve
MTI

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

Finoman fogalmazva az Újpest beragadt a rajtnál, hiszen az eddigi hat meccséből egyet sem nyert meg, három döntetlen és vereség szerepel a csapat mérlegében és ezzel a kieső helyen áll. Ráadásul több meccsen is az utolsó pillanatban veszített pontokat az együttes, hiszen a Debrecen a 87., az MTK a 92., a ZTE pedig a 93. percben szerzett gólt a lila-fehérek ellen.

Ha ehhez hozzávesszük, hogy a következő körben a Ferencváros lesz az Újpest ellenfele, akkor vélelmezhetjük, hogy a Megyeri úti együttes nem mozdul el a vonal alatti pozícióból. Ugyanakkor tény, hogy kezdett már ennél rosszabbul is az Újpest és akkor megúszta a kiesést.

Éppen tíz évvel ezelőtt, hat forduló után csak két pontja volt a gárdának, amely sorozatban négy vereséggel indult. Akkor a Pápa (0–1) és a Paks (0–2) ellen otthon, a Győr (0–1) és a Siófok (0–2) ellen idegenben kapott ki az együttes, amely az ötödik fordulóban Kaposváron (2–2), majd a hatodikban a Diósgyőr (1–1) ellen Újpesten szerzett pontot. A hetedik körben aztán újra kikapott a DVSC vendégeként (2–3), majd a nyolcadik körben nyert először a Pécs (4–1) ellen. Érdekességként érdemes megjegyezni, hogy ezzel a sikerrel mozdult el a kieső helyről a csapat és a Ferencvárost taszította maga mögé. A bajnokság végn az Újpest megőrizte NB I-es tagságát, a nem túl dicső 13. hellyel.

A jelentős különbség az volt akkor, hogy a negyedik forduló után a klub akkori vezetése leváltotta Mészöly Géza vezetőedzőt és Zoran Szpisljakot nevezte ki a helyére.

Ha egy kicsit megyünk még vissza az időben, akkor az 1988–1989-es szezont még csúnyább képet mutat. Kilenc forduló után csak három pontja volt a csapatnak, abban a bajnokságban, amelyben a döntetlennel végződő meccsek után tizenegyeseket rúgtak a játékosok és a szétlövések győztese két pontot kapott. Ellenben az Újpest elene négy vereséggel indult (Győr 2–4, Tatabánya 0–1, Videoton 2–3, Ferencváros 0–3), a Vasas elleni döntetlen (1–1) után jött kér kudarc (Veszprém 1–2, Siófok 0–1), majd újabb két iksz (Vác 1–1, Dunaújváros 3–3) és csak a 10. fordulóban a ZTE ellen jött össze az első siker (2–1). A kudarcsorozat közben Göröcs János vezetőedzőt leváltották és kinevezték a helyére Varga Istvánt, akivel aztán 1990-ben bajnok lett a lila-fehér klub.

Újpesten egyelőre szó sincs arról, hogy Michael Oenning, pedig a helyzet egészen furcsán emlékeztet arra, mint amikor a német edző a Vasast irányította. Először kupadöntőbe jutott az angyalföldiekkel, ahogy tavaly az Újpesttel is (a lila-fehérekkel meg is nyerte a finálét, a Vasassal nem), majd a következő szezonban kiesett az NB I-ből a piros-kék csapattal.

Attól tartanak Újpesten, hogy a történelem ismétli önmagát.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

Jelenleg az Újpest a harmadik legesélyesebb csapat a kiesésre, a búcsújára fogadók a pénzük 3-szorosát nyerhetik meg.