BL: a City nyerte a gigászok csatáját, a Lipcse nagy lépést tett az EL felé

Nyerj az Unibeten, fogadj a meccsekre kockázat nélkül! 10 000 Ft bónusz + 10 000 Ft ingyen fogadás vár Rád! Regisztrálj most!

A Manchester City a PSG csapatát fogadta a Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik játéknapján. Amelyik csapat ma nyer, az biztosan továbbjut a BL egyeneskieséses szakaszába, függetlenül az utolsó – hatodik – játéknaptól. Ennek tudatában a hazaiak nagyon bekezdtek, sorra alakították ki a nagyobbnál nagyobb helyzeteket. Az első játékrész során Silva, Sterling, Mahrez és Gündögan is többször betalálhattak volna, de Keylor Navas ihletett formában védett, így hiába volt az első félidőben hatalmas City fölény, végül 0–0-val mehettek pihenőre a csapatok.

A folytatásban Pep Guardiola tanítványai ott folytatták, ahol az első félidőben abba hagyták, azonban mégis a párizsiak szerezték meg a vezetést, egy jól kijátszott kontra végén Mbappé lőtte el Éderson lábai között a labdát. 0–1.

A katalán edző azonban azonnal reagált a történésekre, behozta Gabriel Jesust, ami nyerő húzásnak bizonyult, hiszen a brazil előbb Sterlinget jutatta kihagyhatatlan helyzetbe, majd ő maga értékesített egy ajtó ablak helyzetet – igaz elég kacskán törte a labdát, de így pont megtévesztette Navast – ezzel eldöntve a mérkőzést. 2–1.

Mivel a találkozón több gól már nem született. A manchesteriek megnyerték a csoportot, a PSG pedig második lett, mivel a csoport második összecsapásán az RB Leipzig legyőzte a Club Brugges-t így a belgák már nem érhetik be a franciákat.

Manchester City–PSG 2–1

gólszerzők: Sterling (63.), Jesus (76.) illetve Mbappé (50.)

Club Brugge–RB Lepzig 0–5

A csoport állása 5 forduló után:

1. Manchester City 12 pont
  2. PSG 8 pont
  3. RB Leipzig 4 pont
  4. Club Brugge 4 pont

Amennyiben a csapatok a csoportkör végén azonos pontszámmal végeznek, a sorrendről az egymás elleni meccsek eredménye dönt.

unibet

Ne csak nézd a kedvenc csapatod, hanem fogadj is az eredményre.

A Chelsea-Manchester United bajnokin a hazai győzelem 1.62, a döntetlen 4.20, míg a vendég siker 6.00-szoros pénzt fizet.