A házigazda kiütéses győzelmével indult a világbajnokság

Az ünnepélyes megnyitó ceremónia után a házigazda Oroszország és a Szaúd-Arábia összecsapásával vette kezdetét a moszkvai Luzhniki Stadionban a 2018-as labdarúgó-világbajnokság.

A két szövetségi kapitány az alábbi kezdőcsapatokat küldte ki a pályára:

Ororszország: Igor Akinfeev; Mario Fernandes, Ilya Kutepov, Sergei Ignashevich, Yuri Zhirkov; Yuri Gazinskiy, Roman Zobnin; Aleksandr Samedov, Alan Dzagoev, Aleksandr Golovin; Fedor Smolov

Szaúd-Arábia: Abdullah Al-Mayoof; Mohammed Al-Burayk, Osama Hawsawi, Omar Hawsawi, Yasir Al-Shahrani; Abdullah Ateef; Salem Al Dawsari, Salman Al Faraj, Taiseer Al Jassam, Yahya Al-Shehri; Mohammed Al Sahlawi

A mérkőzés igen komoly tempóban kezdődött. Az orosz csapat minél gyorsabban, hoszsú előre ívelt labdákkal próbált eljutni az ellenfél tizenhatosán belülre, míg a szaúdiak igyekeztek laposan felhozni a játékszert az ellenfél tizenhatosáig.

Az első tíz perc végén az orosz taktika bizonyult hatásosnak, hiszen Golovin nagyszerűen a hosszú oldalra ívelt labdája után Yury Gazinskiy egy pontos fejessel vezetéshez juttatta a házigazdákat. 1-0

Yuri Gazinskiy Russia 2018Getty Images

A 15 percben egy újabb lendületes akció végén Smolov akár meg is duplázhatta volna az oroszok előnyét, de mivel az előkészítő játékos lesről indult, így gól esetén a videós asszisztens segítségével ezt a találatot aligha adta volna meg a bíró.

Alig több mint 20 perccel a meccs kezdetét követően hatalmas csapás érte az orosz csapatot, hiszen Dzagoev személyében az egyik legjobb játékosuk szenvedett sérülést. Őt a Villarrealban szereplő Cheryshev váltotta.

Dzagoev sérülése ugyan sajnálatos, de a csereként beálló Cheryshev élni tudott a lehetőséggel. Golovin egy rossz szaúdi labdaérintés után óriásit sprintelt, majd az ő passzát követően Zobnin készítette le a labdát Cheryshevnek, aki egy remek csel után a léc alá vágta a labdát. 2-0

Denis Cheryshev Russia 2018Getty Images

A szaúdiak az első játékrészben szinte a vesztükbe rohantak azáltal, hogy folyamatosan hátulról akartak építkezni. Az oroszok rendre labdát szereztek a középpályán, majd gyors megindulásokkal veszélyeztettek.

Az 56. percben közel jártak a szépítéshez a szaúdiak, de a középre tett labda után Al Jassam maradt le a labdáról. Tíz perccel ezt követően kis híján Al-Mayoof hibázott nagyot, de szerencséjére Zobnin lövése után az általa kiejtett labda végül egy védőhöz került.

A 72. percben Dzyuba alig két perccel a beállása után végleg eldöntötte a meccset. A Smolovot váltó játékos Golovin kiváló beadása után emelkedett a magasba, és fejelt a kapu alsó sarkába. 3-0

A hosszabbításban Cheryshev megszerezte a második gólját is a meccsen egy tizenhatos sarkáról leadott fantasztikus lövéssel, amelynél a kapusnak esélye sem volt. 4-0

A pontot az i-re pedig Golovin tette fel parádés szabadrúgással. A fiatal középpályás minden kétséget kizárióan a meccs embere volt. 5-0

Talán ilyen jó eredményre maguk az orosz szurkolók sem számítottak, de végül a csapatuk nagyon simán nyerte meg a hazai rendezésű vb nyitómeccsét.