Villámgyors góllal vezetett és végül kiütéses meccset nyerve ismét a Liverpool vezeti a PL-t

Megint Kloppék állnak a tabella élén a Premier League-ben.

Pénteken este a Liverpool a már kiesett Huddersfield együttesét fogadta a Premier League 36. fordulójának nyitómeccsén.

Szó szerint villámrajtot vettek a hazaiak, hiszen a Pool történetének leggyorsabb bajnoki góljával vezettek a 15. másodpercben: a vendégek hátul adtak el egy labdát a középkezdés után, amire Salah csapott le, a kilépő Keita elé tálalt, aki mintegy 10 méterről lőtt a kapuba. 1-0

Még az első félórához sem értünk, amikor már megduplázta előnyét a Pool, amikor a bal oldalról Robertson adott be, 7 méterről pedig Mane csúsztatott a kapu bal oldalába. 2-0

Aztán a játékrész lefújása előtt egy tizenhatos elé löbbölt labdára csapott le Salah, aki az ütemtelenül kilépő kapus felett emelt az üres kapuba. 3-0

Mohamed Salah Sadio Mane Liverpool

A fordulás után aztán a biztos vezetés tudatában visszavettek a Vörösök, de azért a 63. minutumban Salah egy esernyő csel után sistergős löketet küldött kapura mintegy 16 méterről, de az csak a jobb felső mellett hagyta el a játékteret.

A 66. percben már kiütéses lett az eredmény, amikor Henderson tekert a jobb oldalról a kapu elé, ahol az ötösön Mane emelkedett és fejelt szépen a kapuba. 4-0

A 78. percben Shaquiri adott be jobbról, Mane pedig ismét fejjel próbálkozott, de csak a kapufát találata telibe.

A hajrában pedig Shaquiri ugratta ki a bal oldalon Robertson-t, aki pazarul tálalt középre, ahol Salah érkezett és az ötösön belsőzött a hálóba. 5-0

Az eredmény már nem változott: mindez azt jelenti, hogy a Liverpool mai 5-0-s sikerével ismét 2 pontos előnnyel vezeti a tabellát az egy meccsel kevesebbet játszó Manchester City ellen, akik a Burnley otthonába látogatnak vasárnap.