Vignjevics szerint a helyzetkihasználás, Máté szerint Böde karaktere volt fontos

Edzői értékelések a Ferencváros - Újpest mérkőzés után.

Ahogy már tegnap megírtuk, a Fradi Böde Dániel góljával 1-0 arányban megnyerte a lila-fehérek elleni derbit.

A hazaiaktól az eltiltott Thomas Doll helyett Máté Csaba nyilatkozott.

Nem jól kezdtük a mérkőzést, sőt, mondhatjuk, hogy az első félidő nem úgy sikerült, ahogy elterveztük. Az Újpest megnehezítette a dolgunkat, jól támadták le a védőinket, a középpályásaink nem tudták elkérni a labdát. Ezáltal nem tudtuk felépíteni támadásokat, esetlegesek voltunk, sok hosszú íveléseink voltak Böde felé, amik a magas védőik miatt jól lettek hatástalanítva. A második félidőben igyekeztünk egy labdabiztos játékos, Leandro behozatalával változtatni ezen, ez sikerült is. Leo olyan szituációkban elmeri kérni a labdát, amikor mások nem, jól lát a pályán. Ezáltal többször tudtunk bekerülni a védelmük és a középpályásaik közé, ahonnan meglódulva jobb támadásokat tudtunk vezetni. Nagyon szép támadás végén szereztük meg a győztes gólt, de előtte már ez érett, voltak ígéretes lövéseink, nagyon beszorult az Újpest. Talán egy kicsit sok energiát emésztett fel az első félidei játékuk, és erre mi számítottunk, mondtuk a játékosoknak, hogy ezt a meccset meg lehet nyerni az utolsó húsz percben is. Örülünk, hogy ez így alakult. Böde Dani jó versenyzőtípus, szereti az ilyen kiélezett szituációkat, nem véletlen, hogy ő szerezte a gólt. Nem az első gólja a derbiken, remélhetőleg nem is az utolsó.

Böde Dániel

A vendégek mestere, Nebojsa Vignjevic szerint a játékosai elfáradtak, ez vezetethetett a helyzetek kimaradásához.

- Rendkívül jó első félidőt játszott a csapatunk, kontrolláltuk a játékot, a Ferencvárosnak nem igazán voltak helyzetei, ellenben nálunk Windecker előtt tiszta gólszerzési lehetőség adódott. A második játékrészben agresszívabban játszottak a hazaiak, ugyanakkor ebből még nem tudtak lehetőségeket kialakítani. A szünet után szintén Windecker előtt adódott egy hatalmas ziccer, de nem tudtunk élni vele, a Fradinak ez sikerült, ez volt a döntő. Jó mecset játszottunk, mindent kiadtunk magunkból, csak gratulálni tudok a játékosaimnak. Megvannak a lehetőségek, de az utolsó passzok, lövések a játékosok egyéni képességein múlnak. KI tudjuk alakítani a szituációkat, de az utolsó momentumok nem jönnek össze. Kilencven percig próbáltunk letámadni és támadó szellemben játszani, de a végére Zsótér Donát és Nagy Dániel is elfáradt, ezek pedig korlátozták a lehetőségeinket.