Videóbírós tizenegyessel verték a svédek Dél-Koreát

Nem túl emlékezetes mérkőzésen húzta be a három pontot a svéd válogatott.

Tegnap délután Mexikó nagy meglepetésre legyőzte a világbajnoki címvédő Németországot, ma pedig Svédország és Dél-Korea összecsapásával folytatódtak az F-csoport küzdelmei.

A szövetségi kapitányok az alábbi játékosoknak szavaztak bizalmat a kezdő sípszótól:

Svédország: Robin Olsen; Mikael Lustig, Pontus Jansson, Andreas Granqvist, Ludwig Augustinsson; Viktor Claesson, Albin Ekdal, Sebastian Larsson, Emil Forsberg; Marcus Berg, Ola Toivonen

Dél-Korea: Cho Hyun-Woo, Lee Yong, Kim Young-Gwon, Jan Hyun-Soo, Park Joo-Ho; Kim Shin-Wook, Koo Ja-Cheol, Ki Sung-yueng, Lee Jae-Sung; Hwang Hee-Chan, Son Heung-Min

A meccs elején a dél-koreai csapat birtokolta többet a labdát, majd szép lassan a svédek is elkezdtek többet kezdeményezni, majd átvették az irányítást. Valódi helyzet azonban sokáig nem alakult ki. A legnagyobb izgalmat Granqvist előretörése jelentette, de előle az utolsó pillanatban egy remek becsúszással mentett Kim Young-Gwon.

Egészen 20. percig kellett várni az igazán nagy lehetőségre, de akkor Berg teljesen üresen kapta a labdát az ötös vonalánál, viszont a svéd csatár pontosan a kapusba vágta a játékszert. Más szemszögből nézve pedig mondhatjuk úgy is, hogy Cho Hyun-Woo védett bravúrral.

A későbbiekben Berg próbálta jóvátenni a hibáját, és előbb csak a hősiesen blokkoló Kim akadályozta meg a gólszerzésben, majd a középre tett labdájára nem érkezett senki, miután remek ütemben indult be a dél-koreai védelem mögé.

A második félidő is svéd lehetőséggel indult, de Emil Forsberg 20 méterről leadott csavart lövésénél az irányzékkal voltak problémák.

Az első komolyabb koreai lehetőségre egészen az 53. percig kellett várni, ekkor Koo fejese találta el az oldalhálót.

Közel egy óra elteltével ismét a svédek álltak közel a gólszerzéshez: Larsson szabadrúgása után Toivonen csúsztatott kapura a tizenhatoson belül, de Cho ezúttal is védeni tudott.

A 64. percben a svéd csapat videóbírós segítséggel büntetőhöz jutott Larsson buktatása után. A visszajátszásokból pedig kiderült, hogy egyértelműen helyes döntés született. A labda mögé Granqvist állt, és higgadtan értékesítette a lehetőséget. 1-0

A folyatásban a dél-koreaiek próbáltak hajtani az egyenlítésért, de mindössze egy igazán nagy ziccert tudtak kidolgoni. A 91. percben Hwang fejelt 7 méterrő a kapu mellé.

Bár a svédek csak büntetőből tudtak betalálni, összességében jóval több veszélyes szituációt dolgoztak ki az ellenfelüknél, így megérdemelten nyerték meg a mérkőzést.