Videó: Piatek megint betalált - Győzelmével a Milan a dobogó közelében

A lengyel támadó ismét eredményes volt.

Péntek este a Serie A 25. fordulójának nyitómeccsén a Milan az Empoli együttesét fogadta.

A Rossoneri már a 10. percben vezethetett volna, de Paqueta fejesgólját végül a videóbíróra támaszkodva les miatt nem adták meg.

Nem sokkal később Castillejo szabályosan próbálkozhatott lövéssel az Empoli kapuja előtt, de a vendégek hálóőre védeni tudott.

A csapatok 0-0-val vonultak pihenőre, azonban a második játékrész elején felgyorsultak az események.

A 49. percben a jobb oldalról adott be Calhanoglu, középen Piatek érkezett és 6 méterről belsőzött a kapuba. 1-0

Alig telt el újabb két perc, ekkor Kessie lépett ki a tizenhatos jobb oldalán és emelt át a kimozduló kapus felett. 2-0

A 67. minutumban Conti adott be a jobb oldalról, az ötös sarkán Castillejo pedig bepördtíette a rövid sarokba. 3-0

A 78. percben Borini is betalált, de a videóbíró ismét les miatt érvénytelenítette a gólt.

Több találat nem esett, a Milan végül 3-0-ra magabiztosan nyert, és már csak 1 pontra a 3. helyezett, az egy meccsel kevesebbet játszó Inter mögött, az Empoli pedig a 17., még épp nem kieső helyen a tabellán.