Videó: Minden idők legnagyobb helyzetét hagyta ki a PSG csatára

9:00 CEST 2019. 04. 08.
PSG Strasbourg
Emiatt nem biztosította be a bajnoki címet a párizsi csapat.

A Paris Saint-Germain vasárnap este bebiztosíthatta volna a bajnoki címet, de többek között Eric Maxim Choupo-Moting hatalmas kihagyott helyzete miatt csak 2-2-es döntetlent játszottak a Strasbourg ellen.

Mivel a Lille vasárnap délután botlott a Ligue 1-ben, ezért a PSG egy győzelemmel matematikailag is bebiztosíthatta volna a bajnoki címet.

Thomas Tuchel csapata rendkívül tartalékosan állt fel, a kispadra is mindössze négy mezőnyjátékost tudott nevezni a német mester.

Ennek ellenére hamar vezetést szereztek a párizsiak, Choupo-Moting már a 13. percben eredményes volt, de ennél jóval emlékezetesebbre sikerült, amit a 27. percben művelt.

A kameruni válogatott játékos szerette volna a kapuba segíteni a labdát Nkunku emelése után, de ehelyett egy elképesztően szerencsétlen mozdulattal a gólvonalon megállította a labdát, és ezzel saját magát és a csapattársát is megakadályozta a gólszerzésben.

Ekkor ráadásul már 1-1 volt az állás Nuno da Costa találatát követően, később pedig Anthony Goncalves góljával fordított is a Strasbourg.

Tuchel végül pályára küldte csereként Kylian Mbappét is, de nem ő hanem Thilo Kehrer tudott egyenlíteni a 82. percben.

A döntetlen azonban nem volt elég, a párizsiaknak így legalább még egy hetet kell várniuk a bajnokavatásra.