Videó: A Lazio nyerte az Atalanta ellen az Olasz Kupa döntőjét

calcio
"Hazai" pályán arattak sikert a fővárosiak a Coppa Italiában.

Szerdán este rendezték meg az Olasz Kupa 2018/19-es idényének döntőjét, amelyen az Atalanta és a Lazio csapott össze egymással.

A római Stadio Olimpicóban lejátszott fináléba az Atalanta a a Fiorentinát, a Lazio pedig a Milan-t legyőzve jutott be.

A találkozó első félidejében nem született gól, habár Acerbi és Leiva fejesével előnyhöz juthattak volna a fővárosiak, a túloldalon azonban De Roon a 26. percben a kapufát is eltalálta.

Papu Gomez Marusic Atalanta Lazio Coppa Italia

A fordulást követően nem sokkal Hateboer ficakba tartó lövését a 49. minutumban Strakosha tornázta ki.

Aztán sokáig semmi, de a 77. percben Alejandro Gomez is eltalálta a kapufát az Atalanta részéről, gól azonban továbbra sem született.

A 82. percben aztán megtört a gólcsend: Lucas Leiva adott be a jobb oldalról szögletből, középen Milinkovic-Savic érkezett és csúsztatott az Atalanta kapujába. 0-1

A hajrában pedig minden eldőlt: a 90. minutumban az Atalanta szabadrúgását kivágták a fővárosiak, a jobb oldalon Correa lódult meg, becsapta védőjét, kicselezte a kapust, mad higgadtan egy védőt érintve lőtt a hálóba. 0-2

Ez pedig a végeredményt jelentette: a Lazio 2-0-ra nyert és története során 7. alkalommal hódította el az Olasz Kupát!