NB I

Vereséggel kezdett az újonc, az Újpest és Bödéék is

21:30 CEST 2019. 08. 03.
Puskás Akadémia
Az NB I nyitófordulójának összes mérkőzésén született legalább egy gól a szombati játéknapon.

Három mérkőzéssel vette kezdetét a 2019/2020-as NB I-es szezon és Mezőkövesden máris bemutatkozhatott az idei év egyik újonca a Zalaegerszeg is.

A 118. magyar labdarúgó-bajnokság első találata azonban nem ezen a találkozón született, hiszen Ezekiel Henty találatával már a 14. percben megszerezte a vezetést a Puskás Akadémia az Újpest ellen.

Ugyanakkor a Mezőkövesd - ZTE mérkőzésen sem kellett sokáig várni az első találatra, hiszen Budu Zivzivadze révén megszerezték a vezetést a hazaiak és 1-0-ra módosították az eredményt a 20. minutumban.

Ezekiel Henty a 30. percben megduplázta saját mag és csapata góljainak a számát is, így már 2-0-ra vezetett a Puskás Akadémia az első fél óra végén.

Az NB I nyítófordulójának szombati mérkőzései közé tartozott még a Kisvárda - Paks találkozó is, de az első játékrészben nem esett gól a Várkerti Stadionban.

45 percnyi játék után tehát a következőképpen alakultak az eredmények:

Újpest 0-2 Puskás Akadémia

Kisvárda 0-0 Paks

Mezőkövesd 1-0 Zalaegerszeg

Az 52. percben sikerült szépítenie az Újpestnek Balázs Benjámin révén, akinek a találatával már csak 1 gól volt a Lilák hátránya.

A Puskás Akadémia azonban végig kézben tartotta a mérkőzést és Knezevic találatával már 3-1-re vezettek a 70. percben. Ezzel pedig be is állították a találkozó végeredményét.

A Kisvárda is megszerezte a vezetést a 81. minutumban Gheorge Grozav góljával és ezzel a találattal le is győzték a Paks együttesét 1-0-ra.

A Mezőkövesd - Zalaegerszeg mérkőzésen viszont már nem született újabb gól a második félidőben, így maradt az 1-0 a hazaiak javára.