Vb-selejtezők: Megszenvedtek a spanyolok, sima olasz siker - eredmények

9:30 CEST 2017. 06. 12.
Italy celebrating Liechteinstein
Izland szállította a nap meglepetését, Bale-ék pontot vesztettek.

Vasárnap is folytatódtak a 2018-as oroszországi világbajnokság selejtezőinek küzdelmei, papírforma-sikerek mellett komoly meglepetést is szolgáltatott a játéknap.

A spanyol válogatott Macedóniába látogatott, az egyértelmű esélyesnek tartott vendégek dolga azonban korántsem bizonyult olyan egyszerűnek, mint előzetesen várták. Nagyon hamar előnybe kerültek ugyan Ramosék, ám a gólzápor elmaradt. Negyedóra játék után David Silva volt eredményes, és még az első félóra vége előtt Diego Costa növelte a különbséget. Újabb gól azonban már csak egy esett a találkozón, és azt a 66. percben a macedónok ünnepelhették, Ristovski vette be De Gea kapuját. A kötelező győzelmet végül ennek ellenére is hozták a spanyolok, akik egy gólt megőriztek előnyükből.

Az olasz válogatott Liechtensteint fogadta, és ezen a találkozón egy pillanatig sem volt kérdéses a Squadra azzurra dominanciája, ennek ellenére a megnyugtató első gólra 35 percet kellett várniuk. Tíz perccel az első játékrész vége előtt Insigne törte meg a jeget, fordulás után pedig már esélyt sem hagytak ellenfelüknek Buffonék. Belotti révén nagyon gyorsan megduplázták a különbséget, az utolsó negyedórában pedig újabb három gólt szerezve kiütéssé alakították az eredményt az olaszok. Eder, Bernardeschi és Gabbiadini iratkozott fel az eredményjelzőre, a mindig nehéznek tartott kötelező győzelem tehát ezúttal nem okozott gondot Ventura legénységének.

A játéknap legnagyobb meglepetésének egyértelműen Izlandon lehettek szemtanúi a kilátogató nézők. Az északi gárda Horvátországot fogadta, a veretlenül a csoport élén álló vendégek pedig legnagyobb sztárjaikat is bevetve vették fel a harcot. Ennek ellenére nem tudták érvényre juttatni a két csapat játékosai közötti minőségi különbséget, az izlandiak pedig koncentrált, határozott játékukkal alaposan feladták a leckét Modricéknak. Már-már mindenki elkönyvelte a pontosztozkodást, amikor a 90. percben jött a slusszpoén, és Magnusson megszerezte a hazaiak győztes gólját. Ezzel a győztes Izland pontszámban beérte Horvátországot, egyben elvette a rivális veretlenségét.

VB-SELEJTEZŐ, EREDMÉNYEK:

Finnország - Ukrajna 1-2 (Pohjanpalo 72., ill. Konoplyanka 51., Besedin 75.)

Írország - Ausztria 1-1 (Walters 85., ill. Hinteregger 31.)

Moldova - Grúzia 2-2 (Ginsari 15., Dedov 36., ill. Merebashvili 66., Kazaishvili 70.)

Izland - Horvátország 1-0 (Magnusson 90.)

Izrael - Albánia 0-3 (Sadiku 22., 44., Memushaj 71.)

Koszovó - Törökország 1-4 (Rrahmani 22., ill. Sen 7., Under 31., Yilmaz 61., Tufan 82.)

Macedónia - Spanyolország 1-2 (Ristovski 66., ill. D. Silva 15., D. Costa 27.)

Olaszország - Liechtenstein 5-0 (Insigne 35., Belotti 52., Eder 74., Bernardeschi 83., Gabbiadini 91.)

Szerbia - Wales 1-1 (A. Mitrovic 74., ill. Ramsey 35. - büntetőből)